Van, aki ilyenkor jön rá, mennyi időt pocsékolt el, mennyivel többre érdemes és képes, mint eddig. Van, aki csak új kihívásokat keres, és van olyan is, akit a szükség visz rá a változásra. Vállalkozni soha nem volt egyszerű, de jó ötlettel, kitartással és hittel bárkinek sikerülhet. A Life.hu három olyan vállalkozót mutat be, akik karrierjének az anyaság adott új irányt.
A "miciségek" készítője mindig is varrt, először gyerekruhákat a gyerekeinek, később plüssfigurákat álmodott meg. 2009-ben indította útjára kreatív blogját a játékokkal, két hónappal később pedig már hivatásszerűen készítette a figurákat. Nincs két egyforma lény, aki a kezei közül kikerül, mindegyikben ott lakik egy darabka belőle - nem is meglepő, hogy nehezen ad túl rajtuk, megszakad a szíve, ha meg kell válnia egy-egy aktuális kedvencétől. Annyira benne van ő maga is, hogy már csak ezért sem tudja bővíteni a vállalkozást, rajta kívül nincs még egy Szarvas Mici. Így viszont kicsit többet kell várniuk a megrendelőknek, de az eredmény minden türelmes percért kárpótolja a vevőket.
A készítőt is meglepte, mennyien rajonganak a munkájáért, ez a szeretet pedig hozzájuttatta ahhoz, hogy 2011-ben ő nyerje meg az Év Anyavállalata címet. Aki ezek után azt gondolja, hogy egy ilyen vállalkozás fennmaradásához minimum egy milliomos férjre van szükség, annak eláruljuk, hogy Szarvas Mici élete "Pálja" - ahogy ő hívja - buszsofőrként dolgozik. A vállalkozás pedig körülbelül annyit hoz a konyhára, mint egy nyolcórás adminisztrátori állás. Egyetlen hatalmas különbségről viszont nem szabad megfeledkeznünk: Szarvas Mici sokakkal ellentétben pontosan azt csinálja, amit szeret.
A "miciségekről" bővebben: Szarvasmici.com vagy Facebook.com/Micisegek.
Tipp! Gyerekmunkások a világ minden táján. Kattints a galériáért! |
A korábban nemzetközi környezetben dolgozó, három nyelvet beszélő anyukának sem a ruhák beszerzéséről, sem a pénztárgép működéséről nem volt fogalma, amikor megszületett a fejében az ötlet, hogy ő majd felöltözteti a magyar kismamákat. Az sem tántorította el, hogy az ismerősei többsége inkább le akarta beszélni a vállalkozásról. Főleg azért, mert biztos egzisztenciát, fix jövedelmet, szülés utáni hatórás garantált munkaviszonyt, stresszmentes munkahelyi környezetet tervezett otthagyni a "bizonytalanért". Dóra viszont többre, másra vágyott a munkahelyi rutinfeladatoknál, a kalandvágy vezérelte ugyan, de mindig két lábbal állt a földön. A pénzügyekben jártas férje segítségével a 2007 nyarán kimondott elhatározásból 2008 tavaszára valóság lett: megnyitott a b.boom kismamaruhaüzlet, majd a hozzá tartozó webshop is. A vállalkozás azóta az egyik legismertebb hazai kismamaruha-lelőhellyé nőtte ki magát. Olyan ismert magyar anyukák is törzsvásárlóik lettek, mint Jakupcsek Gabriella, Görög Zita vagy Jordán Adél.
Bővebben Dóra vállalkozásáról: Bboom.hu.
Életmódból hivatás: Tolmácsi Ágnes
Tolmácsi Ágnes kisfia - ahogy ő mondja - "bogarászós", "tudóska" típus, akihez hasonló gyereket valószínűleg mindenki tud mondani az ismerősei körében. Az ő kielégítetlen tudásszomja volt az egyik, ami rádöbbentette Ágnest, mennyire kevés helyen foglalkoznak a természettudományokkal úgy, hogy az a 3-10 éves korú gyerekek számára érthető, elérhető és szerethető legyen. Ha ő maga nem lenne aktív környezetvédő, nem érdekelné a természet, nem jött volna a válság, akkor valószínűleg még mindig azon a jól fizető, biztos munkahelyen dolgozna, ahol korábban.
Így viszont 2008-ban megszületett benne a gyerekeknek szóló természet és tudomány témájú szakkörök ötlete, és az erre épülő vállalkozás, amely a Tengerecki Természetismereti Portálon keresztül működik. Itt gyűjtik össze a szülőknek és pedagógusoknak szóló információkat olyan játékokról, kísérletekről, programokról, amelyek közelebb hozzák a természettudományokat a gyerekekhez. A portál mára környezettudatos termékeket forgalmazó webáruházzal bővült, a tevékenységek körébe pedig az alapítványi munka és a szakkörök franchise-zosítása is beletartozik.
Bár Ágnes nem tudja, milyen kisgyerek mellett saját vállalkozást indítani - a kisfia 3 és fél éves volt, amikor belekezdett -, mindenkinek a fokozatosságot javasolja. Ő is először hat-, majd négyórás munkára váltott, ahogy kezdett beindulni a portál. Ma már sokkal tudatosabban, összeszedettebben építené fel a vállalkozást, és az idővel is jobban gazdálkodna. Ahogy a többeknél, nála is a férje segített rengeteget - és segít most is, többek között a gyereknevelésben -, nélküle ő is sokkal nehezebben boldogulna.
A Tengerecki Természetismereti Portált itt érheted el: www.tengerecki.hu.
Légy egy igazán csajos közösség tagja! Csatlakozz a Life.hu-hoz az iWiWen és a Facebookon is! |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.