piszkos okos gyerek
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Jó hír azoknak a szülőknek, akik folyamatosan aggódnak a játszóterező gyerekük higiéniája miatt: a kosz akár még okosabbá is teheti csemetéjüket.

Egy új tanulmány rámutat a talajban található baktériumok - amelyekből a szabadban játszó gyerekek bőséges mennyiségben "fogyasztanak" - pozitív oldalára. Tudósok felfedezték, hogy azok az egerek, amelyek a Mycobacterium vaccae nevű baktériumból ettek, kétszer olyan gyorsan jutottak át egy bonyolult labirintuson, mint azok, amelyek nem fogyasztottak ilyet.

iStockPhoto
iStockPhoto

A kutatást nagy örömmel üdvözölte a Kidsafe NSW Játszótéri Tanácsadó Testület programszervezője, Kate Fraser, aki így nyilatkozott: "Az utóbbi években sokat hallottuk a "vatta-gyerekek" vagy a "helikopter-szülők" kifejezéseket, amelyek közül az előbbiek a túlféltett kicsinyeket, az utóbbiak pedig a folyton felettük köröző szülőket jelölik. Itt az ideje, hogy a gyerekeket bátran kitegyük a kihívásoknak. Biztonságossá kell tenni a játszótereket, de ugyanakkor maradnak kockázatok, amelyeket természetesen ellenőrzés alatt kell tartani."

A talajban található baktériumról úgy gondolják, hogy növeli a szerotonin-szintet, csökkenti a szorongást és az agy bizonyos neuronjait növekedésre ösztönzi. Fraser elmondta, hogy míg a koszban tapicskolás igazán nagyszerű dolog, azért a virágfölddel vigyázni kell, mert azokban viszont káros baktériumok is lehetnek.

Barátkozz a Life.hu-val az iWiWen és a Facebookon is!



Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.