Aranyat érő italok
A léböjtkúra lényege, hogy a zöldségekben és gyümölcsökben megmaradnak az értékes vitaminok, ásványi anyagok, hasznos enzimek, ha nyersen csupán itallá turmixolod össze - és nem főzöd vagy párolod - őket, és ennek az italnak a kúraszerű fogyasztásával elősegíted a jó emésztést, az enzimek gyorsabb felszívódását. Emellett a gyümölcslevek - ugyan savtartalmúak, de - emésztés után lúgos kémhatást fejtenek ki, ami helyreállítja a szövetek savbázis-háztartásának egyensúlyát. A lékúra során ugyanolyan hatásfokkal méregtelenítheted a szervezetedet, mintha szilárd zöldséget, gyümölcsöt fogyasztanál napokon át.
Ami a levek tisztító hatását illeti, a gyümölcsök közül ebből a szempontból nagyon ajánlott felhasználni almát, szőlőt, citromot, narancsot, grapefruitot, sárgadinnyét, körtét, epret; a zöldségek közül - az említett sárgarépán és zelleren kívül - céklát, uborkát, spenótot, vízitormát, káposztát. Fontos megjegyezni, hogy a vízhajtó hatású zöldség- és gyümölcslevek a vesék védelmét is szolgálják, mert jól átmossák ezt a szervet.
Lenyűgöző képek! Ételből készült nemzeti zászlók képgalériánkban! Katt ide! |
Így tartsd a kúrát!
A kúra megkezdése előtti napon nem szabad nehezen emészthető ételeket enni, lehetőleg zöldséglevest, salátát, kevés főtt burgonyát tanácsos fogyasztani. Sok folyadékot igyál, de a kávét, alkoholt kerüld. Estefelé, vacsora előtt jól teszed, ha megiszol 2 dl vizet, melybe két evőkanál egész lenmagot kevertél - ez széklethajtó hatású -, vagy, ha ez nem használ, fogyassz el egy pohár keserűvizet. A kúra során se feledkezz meg a hidratációról, a magas folyadékbevitelről: napi 2 liter víz vagy tisztító hatású gyógytea, zöldtea fogyasztása ajánlott, a 4 liter elérése pedig ideális. A méreganyagok eltávolítása után jó formában, energikusnak érzed majd magad, a fáradtságod elszáll. Kellemes közérzeted mellett észreveszed majd, hogy nemcsak emésztésed, hanem a bőröd állapota is jelentősen javult.
Forrás: www.patikamagazin.hu
Böjtölés vallási alapon
Végezetül essék néhány szó a böjtölés és a vallás összefüggéséről. Már az ókori kultúrákban is alkalmazták a böjtölést, melynek célja elsősorban az istenségek megközelítése, a haragvó istenek kiengesztelése volt. De az aszkézis, a megtisztulás későbbi korokban is fontos szerepet játszott a vallási szertartások alkalmával. A böjtölési szokások vallások szerint eltérők voltak - és azok ma is. A keresztényeknél elsősorban az advent és a Krisztus feltámadása előtti időszak kötődik hozzá, a zsidó vallásúak pedig főként a bűnbánat és a gyász napjaiban böjtölnek. A muzulmánok nagy tiszteletben tartják napjainkban is a ramadánt, a kötelező böjti hónapot, amikor hajnaltól napnyugtáig tilos az evés-ivás, a nemi élet és a dohányzás.Barátkozz a Life.hu-val az iWiWen és a Facebookon is! |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.