Az erőműben kísérletek folytak arra vonatkozóan, hogy a reaktor turbinagenerátora külső áramforrás hiányában képes-e elég elektromosságot termelni a biztonsági rendszerek működtetéséhez. A kísérlet nem sikerült, a robbanás után Pripyatban hatalmas sugárzást mértek. Másnap délután elkezdődött a város lakosságának evakuálása. Mindent maguk mögött hagyva menekültek az emberek Kijevbe, vagy éppen ahová tudott.
Húzd el a csúszkát, és nézd meg Pripyat uszodáját a katasztrófa előtt:
Ilyen egy szovjet mintára épült kihalt panelrengeteg
A várost lezárták, és ez a belépési korlátozás a mai napig érvényben van, habár a több mint tízezer lakást idővel kifosztották. A nyolcvanas évek végéig még fűtötték a helyiségeket az állagmegóvás érdekében, de amióta ez megszűnt, azóta fokozatos leépülésnek indult a környék.
Pripyat város Ukrajnában a kijevi területen, a belarusz–ukrán határ közelében, Csernobil városától 16 kilométerre északra található. Jelenleg elhagyatott szellemváros, mivel a tőle alig három kilométerre fekvő csernobili atomerőmű 4-es blokkja 1986-ban felrobbant.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.