Tágra nyílt szemekkel néztünk a piacon, amikor az egyik pulton megpillantottuk a csicsókát. Hallottunk már róla, és rémlett, hogy talán a krumpli rokona, de fogalmunk sem volt, mit kezdjünk vele. A Life.hu most utánajárt, mire jó a csicsóka és milyen ételek készíthetők a furcsa kinézetű krumpliklónból.
A csicsóka hazánkban már a burgonya előtti időkben, az 1600-as években honos volt. Igénytelen növény, a homokos talajon is megterem. Rendkívül jól segíti az emésztést, tisztán tartja a bélrendszert. Magas a kálium-, kalcium-, magnézium-, foszfor- és cink-ásványianyag-tartalma, a béta-karotin-, B1-, B2-vitamin, niacin- és C-vitamin-tartalma. A csicsóka fő hatóanyaga az inulin növényi rostanyag, amely a bélben sértetlen marad, ezért segíti annak működését.
Hatásos a gyermekkori asztma kezelésében, megakadályozza a szívbetegségek kialakulását és a cukorbetegség legjobb ellenszere, mert az inulin a vércukorszintet tartós fogyasztás esetén sem emeli. Gumója egyedülálló regeneráló, hidratáló, bőrnyugtató, bőrtápláló és frissítő hatású, ezért kozmetikumok összetevőjeként is alkalmazzák.
Fogyaszthatjuk nyersen, salátákban, párolhatjuk, főzhetünk belőle szószokat, kifacsart levéből kitűnő turmixital készíthető.
Burgonyás csicsókapüré
Hozzávalók: 70 dkg csicsóka, 40 dkg burgonya, 1 kávéskanál só, 1 csipet szerecsendió, 1 ek tejföl, 3 dkg vaj
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.