Az emésztőrendszeri problémákat már a gyors evés is okozhatja, a folyamatos rendszertelen életvitel és a stressz pszichoszomatikus gyomorproblémákhoz is vezethet.
A pszichoszomatikus betegségek a test és a lélek kölcsönhatásának zavarát jelentik,
pontos mechanizmusuk a mai napig nem ismert. Ez az a tipikus jelenség, amikor a szakemberek csak vakarják a fejüket, mert gyakorlatilag semmi komoly elváltozást nem tudnak diagnosztizálni a szervezetben, miközben a beteg szenved. Ha mégis sikerülne egy diagnózist felállítani, akkor az érintett környezeti tényezői ronthatják a helyzetet.
A gyomrunkban landol minden olyan (tápláló) étel, amit elfogyasztottunk, ezért pszichoszomatikus tekintetben az érzések befogadója is. A gyomor idegileg összeköttetésben áll az aggyal, így a minket ért érzelmek közvetlenül ott is kiváltják hatásukat – például stresszhelyzetben összeszorul a gyomrunk.
Egy biztos, általában komoly lelki vagy szociális problémák váltják ki, és a test betegség formájában jelez. A nem feldolgozott vagy „megemésztett” problémák gyomorsavtúltengés, gyomorégés formájában is megmutatkoznak.
Így stresszel a gyomor – ez történik belül, amikor idegeskedsz!
Gyomorégés, gyomorfájdalom, stressz. Mi az összefüggés közöttük? A mindennapi problémákat és az abból fakadó feszültséget előbb-utóbb a testünk is megsínyli, ezzel jelezve, hogy lassítanunk kell(ene) a tempón. Azonban nem mindegy, hogy mikor kapunk észbe, hiszen a kezeletlen gyomorbántalmak komoly, és akár évekig tartó egészségi problémához vezethetnek. Egy szakértővel közelebbről is megvizsgáltuk a témát!Amennyiben ilyen pszichoszomatikus tüneteket tapasztalsz:
Támogatott tartalom.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.