Nem lehet elégszer elmondani, hogy a medvehagymát és gyöngyvirágot milyen hamar össze lehet keverni a levelei miatt. Csakhogy míg a medvehagymából ízes levest vagy mennyei tésztákat készíthetünk, addig a gyöngyvirágot szigorúan tilos megenni. Annak ugyanis minden része mérgező. A méreg hatóanyaga a szív izomzatára fejti ki hatását. Tünetek lehetnek: csillapíthatatlan hányás és hasmenés, fájdalom, amit a pulzus szám rohamos lassulása, majd gyorsulása követ. Azonnali orvoshoz kell fordulni, mert a mérgezés vége akár halál is lehet.
A kertünkben tavasszal virágzó csodaszép, sárga nárcisz is mérgező! Egészen pontosan a leveléből és a szárból kicsöpögő nedv irritálja a bőrt, ami kipirosodást és viszketést okoz. A gyógymód egyszerű, alapos kézmosásra van szükség. Nagyon fontos, hogy amatőr kertészek összetéveszthetik a nárcisz hagymáját a vöröshagymával, ilyen esetekben hányás, ájulás és akár zsibbadás és bénulás is beállhat. Azonnali orvosi ellátást igényel.
A számos kertben megtalálható sisakvirág minden része halálosan mérgező. Tünetei az égető érzés a bőrön, majd a szájban. Súlyos mérgezés esetén légzés- és szívbénulás állhat elő. Azonnal orvoshoz kell fordulni, mert villámgyorsan beállhat a halál.
Csak kevesen tudják, de bizony a tulipán hagymája is mérgező! Főleg, ha véletlenül összekeverik a főzéshez használatos hagymákkal. A tulipán hányást, hasmenést, majd ájulást okoz. Ezt követően leállhat a keringés, beállhat a légzésbénulás.
A kertek egyik kedvenc virága a ciklámen, azonban ez a növény is okozhat gondot! Virága ugyanis enyhén mérgező. A tünetek között lehet a hányás, a hasmenés, a gyomorfájás. Föld alatti gumója viszont sokkal nagyobb bajt okozhat, mivel szaponint és mérgező cyclamin glükozidot tartalmaz. Egy-két gumó elfogyasztása átmeneti légzésbénulást is okozhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.