Egy falat történelem: a Boldogkői vár
A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Boldogkőváralja a Zempléni-hegység nyugati részén, a Hernád völgyének peremén fekszik. A település a boldogkői várról kapta nevét, amelyet a Zemplén őrszemének is neveznek. A hihetetlenül meredek, szinte függőleges falú sziklán álló festői vár nemcsak a Zemplén, hanem egész Magyarország egyik legkülönlegesebb vára, amelyet IV. Béla király idején, a tatárjárás után építettek. Ha érdekel a történelem és imádsz kirándulni is, ezt a helyet neked találták ki. A várban kívülről, közvetlen a falak alatt jól járható gyalogút vezet körbe. A felső várba érve találjuk a Palotaszárnyat, ahol helyet kapott egy ezer figurából álló ólomkatona-kiállítás, amely több híres csatát, többek közt a muhi csatát rekonstruálja: ez Közép-Európa legnagyobb ilyen jellegű látványossága. Emellett több kisebb gyűjtemény is várja a látogatókat, többek között helytörténeti-, ásvány-, címer- és zászlókiállítás, de azt is megnézheted, hogyan festett a korabeli várbörtön és kínzókamra. A vár leglátványosabb része az Oroszlánszikla, amely egy 20 méter magas sziklagerincen áll. A vár pincéjét és a várborozót a föld alatt összekötötték, így a látványosságok megtekintése után a várborozóban kapcsolódhatsz ki.
A magyar kultúra és írásbeliség mérföldköve, Vizsoly
Boldogkőváralja szomszédságában, csupán néhány kilométerre fekszik Vizsoly, amit semmiképpen sem érdemes kihagyni, ha már a környéken jársz. Vizsolyt a legtöbben Károli Gáspár gönci református lelkész első teljes magyar nyelvű bibliafordításáról ismerik, sőt, ez tette a község nevét az ország határain kívül is ismertté. A fordítás egyik kiemelkedő mérföldköve a magyar nyelv és irodalmi stílus fejlődésének, megalapozója irodalmi nyelvünknek. A Károli Biblia kisebb-nagyobb revíziókkal több, mint száz kiadást ért meg, és máig a legnépszerűbb bibliafordítás a magyar nyelvterületen. Itt található a Vizsolyi Biblia Látogatóközpont is, amely magában foglalja a vizsolyi református műemléktemplomot, azaz hazánk egyik legősibb templomát. A látogatóközpont része a 2015 szeptemberében megnyílt nyomtatástörténeti múzeum is, amely már négy teremben kínál érdekes látnivalókat a történelem iránt érdeklődőknek.
Vizsolyban járva mindenképp érdemes ellátogatni a kőfejtőhöz is, amely geológiai bemutatóhely. A kőfejtő a földtörténeti harmadkorban, a miocén kori vulkanizmus eredményeként alakult ki.
Élvezd a természetet az Aranyos-völgyben!
Innen nem messze fekszik az Abaújkéri Aranyos-völgy természetvédelmi terület, ahol mindenképpen érdemes egy nagy sétát tenned. A környék növényekben gazdag, bokorerdők, pusztafüves sztyepprétek és a zárt sziklagyepek mellett visz el az utunk. A természetvédelmi terület geológiai szempontból is figyelemre méltó. A felhagyott kőbányák és andezitkibúvások is látványos csodákat rejtenek.
Szívd magadba a friss zempléni levegőt a Babuka-tónál!
Vizsolytól 26 kilométerre Háromhután található a Babuka-tó , amely igazi turistacsalogató természeti környezet, madárcsicsergéssel és a friss zempléni levegővel. Létrehozója Bődi Gábor és családja, akiket a táj szépsége annyira megfogott, hogy egy névtelen forrás vizének felfogásával egy kis tavat létesítettek, később pedig kilátókat és pihenőket is kialakítottak, hogy ezzel is vonzóbbá tegyék a látogatók részére. A kilátók és pihenők remek tájékozódási pontok az arra járók számára, amelyek tulajdonképpen egy túraútvonal állomásai.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.