A sushi története
A sushi egy tradicionális japán étel, amelynek a ma ismert változatát csupán az 1800-as évek közepén, Tokióban alkotta meg Hanaja Johei. A története ennek ellenére már az időszámításunk utáni 200-as évekig visszanyúlik, ugyanis egy abból az időből származó kínai receptkönyvben írásos utalások találhatók róla. A sushi tehát valójában Kínából került át Japánba, őshazájának mégis a szigetországot tekintjük.
Legenda is kapcsolódik az egzotikus finomsághoz. A történet szerint pusztán a véletlennek köszönhető az étel megszületése: egy idős hölgy egy sas fészkébe rejtette rizzsel teli edényeit, hogy az esetleges tolvajok ne találhassák meg. A rizs idő közben megerjedt, és a fészekben összekeveredett a sas fő táplálékával, a hallal. A nő felfedezte a finom ízek harmóniáját, és rájött, hogy a rizs tartósítja a halat.
Egy kis sushi-tananyag
Ha nehezen igazodsz ki a különböző tekercsek és tölcsérek világában, akkor most segítünk tisztába tenni a dolgokat.
Ötféle sushi létezik. A két legnépszerűbb fajtája a nigiri sushi és a maki sushi. A nigiri egy ovális rizsgombóc, amelyen a feltét rendszerint hal, ami egy vékony csíkkal van a rizshez rögzítve. A maki algába tekert sushitekercs, amelynek a többfajta töltelékkel készített verziója a futomaki, az egyfélével készült verziója pedig a hoszomaki. A temaki sushi összetételét tekintve ugyanaz, mint a maki, csupán annyi a különbség, hogy tölcsér formában készítik. Az oshi sushi egy kockaformájú oszakai, különlegesség. Az ötödik, és egyben utolsó fajtája a sushinak a nare sushi, ami hagyományos erjesztéssel készül, tehát a kibelezett halat sóval töltik meg, majd hat hónapon keresztül fahordóban erjesztik – írja közleményében a Foodpanda.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.