A tengeri só napjainkban van annyira populáris, mint az asztali só. Sokan ismerik és használják, de azt talán kevesebben tudják, hogy miért érdemes asztali só helyett ezt a változatot használni. A hagyományos kősóból a feldolgozás során elvesznek a fontos ásványi anyagok, a tengeri sóból azonban nem hiányoznak ezek az egészséges tényezők. A sónak két összetevője a nátrium és a klór. Az asztali sóban ezek 97%-ban vannak jelen, 3% pedig különböző vegyi anyagokat tesz ki. Ami a tengeri sót illeti, annak érdemes utánanézni, hogy napon szárított sót vegyünk, ne iparilag feldolgozottat, és a legjobb, ha finomítatlan formában tudjuk beszerezni: ebben a változatban tartalmazza a legtöbb ásványi anyagot.
Nagyon különleges ízvilággal bír a só füstölt változata, így nagyon sokat hozzátesz az ételhez. Elsősorban tehát az íze miatt érdemes kipróbálni, mint az egészségre gyakorolt hatásai miatt. A sót 72 órán keresztül füstölik, ettől nyeri jellegzetes ízét, ami különösen passzol a grillezett zöldségekhez, a halételekhez, de még az édes-sós süteményekhez is.
A só szerepe a táplálkozásban
A só nátriumot és klórt tartalmaz. Ezeknek nagy szerepe van a folyadékháztartás megfelelő működésében, az ideg- és izomműködésben, de a vérnyomást is szabályozza. Mint mindenben, ebben is mértéket kell tartani, a túlzott sófogyasztás ugyanis betegségekhez vezethet. Manapság erre azért is kell nagyon odafigyelni, mert egyre több feldolgoztt élelmiszert fogyazstunk, amelyek már alapból sok sót tartalmaznak, és nem is a legegészségesebbet.A Himalája só is egyre ismertebb itthon hazánkban, ami örömteli hír, a Himalája só ugyanis nemcsak a világ legrégebbi sója, de a legegészségesebb is. A kutatások szerint 84 ásványi anyagot tartalmaznak a rózsaszínű sókristályok, amelyek az őstengerek kiszáradásakor 220 millió évvel ezelőtt keletkeztek. A tenger kiszáradása után visszamaradt sót idővel más kőzetrétegek fedték be, így több millió éven át ért a só a mélyben, ráadásul az emberek megjelenésével járó környezetszennyezés sem volt rá hatással. A Himalája sót a Pakisztánban lévő Khewra sóbányában bányásszák. Bányászata kézzel történik, majd napon szárítják, így teljesen mentes az ipari feldolgozástól.
Meglepő színét a kókusz héjából származó aktív széntől kapja, ami plusz jótékony hatásokkal látja el a sót, az aktív szén ugyanis méregtelenít és segíti az emésztést. A hawaii sót a Kauai és Molokai szigeteken található tavakból nyerik ki egy természetes módszerrel, amihez a nap párologtató erejét használják ki. Ez a kíméletes eljárás segít abban, hogy minden ásványi anyag megmaradjon a sóban. A hawaii só 16 féle ásványi anyagot tartalmaz, és nagy előny, hogy a szigetvilág érintetlen az ipari szennyezéstől, így biztosan mentes marad a mérgező anyagoktól. Különleges színe miatt leginkább a kész ételek ízesítésére használják, hogy az esztétikai hatás is érvényesüljön.
A perzsa kék só az egyik legritkább só a világon, viszont hamisítják is, így érdemes körültekintően vásárolni. Észak-Iránban bányásszák, ami az ásványi anyag tartalmát illeti, vasban, kalciumban és káliumban is gazdag. Az íze először intenzív, majd lágyabb, szinte édeskés, éppen ezért desszerteket is ízesítenek vele. Különleges színét a sókristály szerkezetének köszönheti.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.