Ennek ellenére nem is egy diétát találtak már ki, ami hetek alatt ígéri a bombaformát, és ezzel természetesen az egekbe nőnek az eladások, mert mindenki már tegnap, vagy legalábbis már ma tökéletes alakot akar. Ezek a fogyókúrák elképesztően sok kárt okoznak, mert ugyan lehet, hogy néhány hétre el tudod érni a kitűzött célt, de közben megbetegít, és enerválttá tesz. És felmerül a kérdés: mi lesz utána? Íme, 5+1 ok, amiért SOHA nem szabad gyors diétába kezdened.
Ugye nem kell magyarázni, hogy az étel a tested motorja? Nélküle egyszerűen nem tudunk működni. Nemhogy sportolni nem lesz energiád, de a mindennapos tevékenységek is sokkal nehezebben fognak menni. Se a tanulással, se a munkával nem fogsz tudni haladni, de a szabadidős tevékenységekben sem lesz örömöd. Fásult, enervált, lassú és fáradt leszel. Megéri?
Ha nem viszel be elegendő és megfelelő tápanyagot, akkor hiába vágysz jó alakra, maximum egy gebe lehetsz. Jó tartásod, tónusos izmaid ettől nem lesznek, sőt. Ha éhezel, az izomtömeget is felhasználja a szervezet az üzemanyagért. Azt sem árt tudni, hogy míg a zsírt könnyebben és rövidebb idő alatt vissza lehet szedni, az izmot nehezebben, és komoly munkával lehet visszaépíteni.
Mivel nem jut elegendő tápanyaghoz a szervezeted, így vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz is alig-alig jutnak a sejtjeid, szerveid. Pedig minden ezekben van, ami az élethez szükséges. Ezek hiányában az immunrendszer nem lesz képes megfelelően működni, sokkal fogékonyabb lesz a test a betegségekre. A vitaminokat és ásványi anyagokat nap, mint nap pótolni kell, hogy egészségesek maradjunk, és egyáltalán működni tudjon a testünk.
A kiegyensúlyozott táplálkozás 7 szabálya
Ki ne szeretne karcsúbb, egészségesebb és nagyobb önbizalommal megáldott lenni, különösen ilyenkor, amikor közeledik a nyár? A sikerhez vezető út első lépése az elhatározás, amit aztán a helyesen kivitelezett megvalósításnak kell követnie. Már-már köztudott, hogy az egészséges életmódot 70%-ban az étkezés, 30%-ban a sport határozza meg. Ezért most a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz adunk tippeket!
Ha hosszú időn keresztül fennáll a vitaminhiányos állapot, az bizony komoly betegségekhez vezethet. De a hiánybetegségek nemcsak a koplalás miatt alakulhat ki, hanem olyan diéták miatt is, amelyek egy-egy élelmiszercsoportot tiltanak. Jellemzően a szénhidrátot vagy a zsírokat. Ez a két élelmiszercsoport olyan sokáig volt beskatulyázva, hogy ma is alig tud szabadulni az előítéletektől: sokan még ma is igazi ősellenségnek tartják, ami elhízáshoz és betegségekhez vezet. Pedig ez óriási tévedés: figyelmedbe ajánljuk korábbi cikkeinket a szénhidrát és a zsírok fontosságáról!
Ez talán sokakat kiábrándít, de valójában hetente egy-másfél kilót érdemes leadni. Ez ráadásul azt is biztosítja, hogy a bőröd követni tudja a változást, és a tested fogyásával tud alakulni.
Tegyük fel, hogy néhány hónapig nyomod a koplalást vagy a kemény diétát, aztán egy-két hétig kiélvezed a soványságot - de mi lesz ezután? Az ugye egyértelmű, hogy hosszú ideig ezt nem lehet csinálni? Vagy egyszerűen csak visszaszeded a leadott kilókat, vagy jön a jojóeffektus, és a sok éhezés után rákapsz a mértéktelen zabálásra, aztán persze tavasszal újra diétázni kezdesz. Ez egyértelműen tarthatatlan. Ha igazán változtatni szeretnél, akkor határozd el magad a jó út mellett, és válts életmódot. Kezd apró lépésekkel: válts jófajta szénhidrátokra, hagyd el a cukros ételeket, igyál naponta 2 liter vizet, egyél sok zöldséget, és igen, végre kezdj el sportolni.
A jó diéták 10 ismérve
A jófajta diétát valójában életmódváltásnak hívjuk. Sokakat viszont megijeszt ez a szó, ugyanis hosszú távú elköteleződést jelent, míg a diéta a köztudatban egy gyors fogyási módszert takar. Ennek azonban nem szabad bedőlni. Hogy jól tudj választani a különböző fogyókúrás módszerek között, megmutatjuk a jó diéták 10 ismérvét.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.