Az ideális fogyás viszonylag lassú, alapos, életmódváltással jár, és nem meríti ki a szervezetet. Érdemes egy felkapott kéthetes koplalótúra helyett időt és energiát szánni egészségünkre, így a megálmodott súlyt nemcsak elérni, hanem megtartani is képesek leszünk.
A gyors fogyás káros hatásai |
Miért hízunk a diéta végén kétszer annyit? |
Ez a raktározó üzemmód lelassítja az anyagcserét, magyarul a fogyókúra alatt zsírból alig, izomból viszont többet fogyunk, emiatt pedig tovább lassul az anyagcsere. Amikor a kúra végén újra normálisan eszünk, a szervezet elkezdi feltölteni a raktárait: így hízásnak indulunk. A hab a tortán az, hogy minél több rapid fogyókúrát végzünk, annál lassabb lesz az anyagcserénk, így a fogyáshoz egyre kevesebb kalóriát vihetünk be.
Mi a megoldás? |
Mozgás nélkül nem megy |
Hiába szeretnénk a kanapén ülve lefogyni napi két kapszula bevételével, sajnos nem fog sikerülni. Ahhoz ugyanis, hogy szervezetünk felpörögjön és zsírt égessen, mozognunk kell. Persze nem csodadiétás alapokon: nyugodtan, tervezetten és aktuális fizikai állapotunknak megfelelő módon érdemes nekivágni. Még a megfelelő diéta folyamatos tartásával sem feltétlenül érjük el a vágyott alakot: ugyanis ahhoz, hogy formásak legyünk, izmot is kell építeni testünkre a lefogyott zsír helyett. Ráadásul klinikai megfigyelések támasztják alá azt is, hogy csupán kevesebb kalória bevitelével a szervezet anyagcseréje a már említett raktározásra áll át, így inkább visszatartja a kilókat. Mozgással viszont normális ütemben le tudunk fogyni, és életünk részének megtartva segíthet az álomsúly megtartásában is.
Egy példa arra, hogy miért nem szabad gyorsan fogyni |
Elindult az Ez zsír! fogyókúrás- és életmódprogramunk! REGISZTRÁLNI SZERETNÉK! Csatlakozz hozzánk iWiW-en és Facebookon! |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.