Barbarella (1968)
Az egyik első mozis szuperhősnő kalandjai szándékosan az erotikára voltak kihegyezve: Jane Fonda lenge ruhákban nem csak bolygóról bolygóra, de ágyról ágyra is száll benne. A film rögtön egy emlékezetes, súlytalanságban előadott űrsztriptízzel indított, később pedig még olyan is előfordult benne, hogy a gonosz ellenfél egy szerkezet segítségével halálra akarta izgatni(!) Barbarellát. De a női test csodáival ő sem számolt.
007 – Holdkelte (1979)
Amikor Roger Moore lett James Bond, a 007-es ügynök kalandjai elmentek egy könnyedebb és egyre hihetetlenebb kalandokat felvonultató irányba: ebben a filmben például már az űrben is akciózott. Méghozzá egy angol és amerikai titkosszolgálatok közti együttműködés keretében, a nemzetközi kapcsolatokat pedig a lehető legszorosabbra fűzte – ahogyan az alábbi videóban (2:20-tól látható a lényeg) meg is tekinthető.
Hármas számú űrbázis (1980)
Kirk Douglas nemrég töltötte be a 100. életévét, ami azt jelenti, hogy már ebben a jó régi sci-fiben is nyugdíjas korú volt – ez viszont nem akadályozta meg abban, hogy hihető szerelmespárt alkosson a bombázó Farrah Fawcett-tel. Ők ketten egy kutató űrállomáson dolgozó tudóspárost alakítottak, akik nem várt és rejtélyes látogatót kapnak Harvey Keitel személyében.
Starship Troopers (1997)
A rovarszerű földönkívüliek elleni háború szüneteibe belefér egy kis hancúrozás is, nem igaz? Főleg, ha az életveszély amúgy is felpezsdíti az űrkatonák vérét, mint jelen esetben a bolygóközi hadjáraton részt vevő Caspar Van Dien–Dina Meyer párosét ebben a sci-fi-szatírában.
Szupernova (2000)
A címbeli szupernóva hamarosan fel fog robbanni a film történetében, és nem ez az egyetlen probléma, amivel meg kell birkóznia a mentőűrhajó legénységének. A küldetés során viszont egymásra talál Angela Bassett és James Spader, így a fekete és fehér színek emlékezetes módon fonódnak egybe az űrhajó egyik kabinjában.
Kocka 2. – Hiperkocka (2002)
Akár csak az első részben, ezúttal is egy csapatnyi idegen ember ébred fel egy kockákból épült rejtélyes helyen, amiből együttműködve kéne megtalálniuk a kiutat – csak épp ezúttal ez a hely mindenféle furcsa dimenziókban működik, amelyekben másképp érvényesülnek a fizika szabályai. Például egy súlytalanságban lebegve előadott szeretkezés csúnya következményekkel járhat.
Utazók (2016)
Egy intergalaktikus utazás sül el rosszul ebben a filmben Chris Pratt számára, amikor egy technikai malőr révén évtizedekkel a hibernáció lejárta és a végcél előtt ébred fel. Magányosan kéne leélnie a hátralevő éveit az utazás közben, így hát úgy dönt, még valakit felébreszt az alvó utasok közül, és meglepő módon Jennifer Lawrence-re esik a választása. Akivel így jól kiszúr, de persze mégis összejönnek – a film üzenete pedig ugyan erősen kérdéses („erőszakold csak rá magadat a másikra az ő érdekeinek figyelembevétele nélkül, jó lesz az”), de legalább kapunk szép űrszexet is két szép ember között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.