A ruhákat Mohai Kinga és Csergő Noémi, az Innoé Design dizájnerei tervezték. A kalotaszegi hímzéssel díszített kollekciót nemcsak a Magyar Olimpiai Bizottság elnöksége, hanem egy hattagú szakértői csapat is - melyben a divatszakembereken túl művészek és sportolók kaptak helyet - a legjobbnak látta a beérkezett harminckét pályázatból.
"Ha egy szóval kellene jellemeznem, azt mondanám: katasztrófa. A nyolcvanas évek 'retroszoc' feelingjét idézi, a piros női ruha, mint egy bolti eladóé a pékségben, a kiflipult mögött. Az egész kollekció összecsapott, átgondolatlan, fantáziátlan, divatjamúlt, pestiesen szólva vérciki. A cipők egyszerűen tragédiák, az a néhány apró részlet, ami értékelhető (pl. a férfiing mellén a sűrű berakások) pont nem látszik a nézők számára a kamerák totálképein, de még a helyszínen sem" - vallotta a Borsnak Herczeg Zoltán, aki azt is elmondta, a ruhák láttán valósággal szégyelli azt, hogy magyar. "Szégyen és gyalázat ez a munka, szakmailag és kreatív szempontból egyaránt vállalhatatlan" - tette hozzá.
Egyébként nem csak nálunk váltott ki felháborodást az olimpiai formaruha. Az amerikai olimpiai csapat a londoni bevonulásakor olyan ruhákat fog viselni, amiket Kínában varrtak meg. A kollekciót Ralph Lauren tervezte, de a darabokat már Kínában készítették el - amikor ez kiderült, a botrány is kirobbant.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.