Anna Karenina - Boldog békeidők pompája
Az 1870-es évek végén a hagyományok szerint a felsőbb körökben a nőnek egyetlen fontos feladata volt: a férj vagyonát reprezentálni. A fűzőbe szorított, krinolinba zárt nők terebélyes, gazdagon díszített ruhákat viseltek, pazar ékszereket hordtak, a legnemesebb anyagokba bújtak. Így tettek azok az orosz nők is, akik Tolsztoj regényében megjelentek. A tragikus sorsú, szerelmes asszony története számos filmkészítőt megihletett már. Anna Karenina bőrébe olyan hatalmas sztárok bújtak, mint Greta Garbo, Vivien Leigh, Sophie Marceau és most, 2012-ben Keira Knightley. Az 1870-es évekbe visszarepítő filmet az a Joe Wright rendezte, akinek a nevéhez a Büszkeség és balítélet vagy a Vágy és vezeklés fűződik. Jacqueline Durran jelmeztervező nem kifejezetten korhű kosztümöket tervezett, hanem az 1870-es évek sziluettjét az 1950-es évek ruháinak egyszerűségével kötötte össze.
A Life.hu tippje: Az oroszok - és nem csak az arisztokrácia - öltözködése rendszeresen megihleti a nagy tervezőket is, így a szőrmegallérok, szőrmekucsmák, a cirádás brossokra emlékeztető díszítőelemek rendszeresen felbukkannak a divatban. Játssz az anyagok textúrájával: a szőrme és a kötött jól megfér egymás mellett, a vastag kötött pulcsihoz pedig nyugodtan viselj finomabb anyagból készült nadrágot vagy szoknyát!
A nagy Gatsby - Forradalmi 1920-as évek
Az euforikus ünneplés, az egyre lazuló erkölcsök, a "bolond idők" alatt játszódik F. Scott Fitzgerald világhírű regénye és az abból készült klasszikus film Robert Redford főszereplésével. Ezt dolgozta fel Baz Luhrman, aki a Moulin Rouge és a Romeo + Júlia című filmeket rendezte. Luhrman túlzó, sokszor szürreális képei tökéletesen illenek az 1920-as évek divatjához is, ami forradalmian más volt, mint az első világháború előtt. A fiús öntudatra ébredt nők olyan ruhákat viseltek, amelyek elrejtették az alakjukat, az ideál a fiús nő lett, mégis szinte fulladoztak a tollboákban, flitterekben, rojtokban és gyöngyökben, amelyek a nőiességüket erősítették. Érdemes megjegyezni, hogy Carey Mulligan ruháit Miuccia Prada, a Prada és a Miu Miu divatházak tervezője készítette.
A Life.hu tippje: A '20-as évek divatjára nagy hatással volt az egyenes vonalak, geometriai tervezés uralta art déco stílus, amely a ruhákon és kiegészítőkön is megjelent. Ebbe kapaszkodtak már tavaly is a tervezők, de az 1920-as évek még idén ősszel is megihlették őket. A fast fashion márkák kínálatában is igazi különlegességekre bukkanni. Igaz, a húszas évekre jellemző, derék nélküli ruhák inkább a fiús vagy háromszög alkatú nőknek áll jól, az ilyen stílusú ékszereket bárki viselheti.
Gengszterosztag - A drámai '40-es évek
Az 1940-es évek Los Angelese nem lehetett az a tipikus turistacélpont - legalábbis Ruben Fleischer rendező szerint biztosan nem. A várost egy gengszteristen tartja rettegésben, aki ellen a rendőrök törvénytelen eszközökkel képesek csak szembemenni. A filmben ugyan nem a divat áll a középpontban, de nem fukarkodtak a női főszereplő, Emma Stone jelmezeivel, aki a plakáton és a bemutatóban is káprázatos estélyi ruhát visel - természetesen az elmaradhatatlan drámai vörös rúzzsal.
A Life.hu tippje: Bár az 1940-es években a legjellemzőbb ruhadarab a vállban erős kosztüm volt, azért nem szabad megfeledkeznünk a magas derekú nadrágokról sem. Ezek a bőszárú darabok kezdenek visszaszivárogni a divatba. Érdemes őket magas sarkú cipővel, finom, a nadrágba betűrt blúzzal vagy pulóverrel viselni, így biztosan nem szélesít majd. A negyvenes évek tipikus fejfedője, a turbán, idén is divatos, kötött formában pedig még melegít is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.