Annak, hogy még mindig tart az elemzés, egyebek között az az oka, hogy folyamatosan nő az a terület, amelyet a merénylő valódi vagy lehetséges útvonalaként azonosítanak, és ezzel további felvételeket kell átnézniük a rendőröknek, ám
a viszonylagos lassúság fő oka a szakértők szerint az, hogy korszerűtlenek a kamerarendszerek
– írja a Magyar Időkre hivatkozva az Origo.
A lap szerint az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága múlt heti zárt ülésén is beszélhettek a kamerák elavultságáról, hiszen utána Molnár Zsolt, a testület MSZP-s elnöke azt javasolta, hogy a jövőben költségvetési forrást különítsenek el a térfigyelő rendszerek korszerűsítésére, ami megkönnyíti a nyomozást a hasonló esetekben.
Magyarországon 140 ezer térfigyelő kamera üzemelhet, ebből mintegy 40 ezer Budapesten.
Ezeknek csak egy részét működteti a rendőrség vagy valamely más hatóság, ezek általában korszerűek. A többi önkormányzati rendszer, illetve magáncégek, pénzintézetek, üzletek térfigyelő rendszerei, amelyek döntően elavultak, csak az alapfunkciónak felelnek meg; rögzítik és tárolják a történteket – mondta Orosz Ferenc adatvédelmi és biztonságtechnikai szaktanácsadó.
A lapnak egy szakértő elmondta, hogy az elavult térfigyelő rendszerek nehezen visszanézhetők.
Keresni csak úgy lehet bennük, hogy egyenként végignézik az adott időszakban készült fotókat, ami óriási időpocsékolás.
Ezzel szemben az intelligens rendszerek csak egy felvételt készítenek percenként, ha nem történik semmi a megfigyelt területen. Kereséskor csak a vizsgálandó időkeretet kell megadni, és a program azonnal kiadja azokat a felvételeket, amelyek információt adhatnak a nyomozás szempontjából.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.