Újítsd meg otthonod! - Tapétázási ötletek, tippek

otthon tapéta lakberendezés fal
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A tapéta remek lehetőség az otthonod megújítására. Sokan úgy vélik, hogy a falakat lefesteni egyszerűbb feladat, de ez egyrészt nem mindig igaz, másrészt olyan drasztikus változást nem tudsz vele elérni. Megmutatjuk, hogy miként a legegyszerűbb tapétázni, és természetesen ötletekkel is szolgálunk.

Ne félj a tapétáktól!

Amennyiben a falakon már van tapéta, azt érdemes leszedni, mielőtt az új réteg felkerül, hiszen az előzőt a ragasztó épp annyira felnedvesítheti, hogy az később leváljon. Ezt pedig senki se akarhatja. Tehát a tapétázást tervezd be egy hétvégére, hogy a végeredmény valóban tökéletes és fenomenális legyen.

Forrás: Press Loft

Így szedd le a régi tapétát!

Húzz minden bútort a szoba közepére. Nedves ronggyal, szivaccsal vagy permetezővel alaposan áztasd fel a régi tapétát. Ha látod, hogy kellően átnedvesedett – azért ne ússzon vízben a fal -, kezdd el óvatosan lehúzni. Lehetnek részek, amik nem jönnek le maguktól, ezeket glettelő kanállal próbáld lekaparni. Fontos, hogy közben a falat ne sértsd meg!

Következő lépésként várj, míg a fal megszárad – ha túlnedvesedett volna. Ezután jöhet a munka oroszlánrésze.

Forrás: Press Loft

Így tapétázz! - lépésről lépésre

A tapétaragasztót porból és vízből kell kikeverni, szükséged lesz egy vastagabb ecsetre, ezzel fogod rákenni a tapétacsíkokra. Amennyiben díszcsíkok vannak a padló és fal, mennyezet és fal között, azokat szedd le – úgy lényegese egyszerűbb dolgod lesz, plusz, ha nem tökéletes az alján, vagy a tetején, ezeket visszarakva akkor is remekül fog kinézni.

Mérd le a fal hosszát, majd kezdj el ekkora darabokat levágni a tapétatekercsről. Kiterítve – mintával a padló felé – majd kend be a teljes felületét a ragasztóval – ezt időnként érdemes felkeverni -, nagy hangsúlyt fektetve a széleire. Ha ez kész, először hajtsd be a két végét úgy, hogy azok középen találkozzanak, ezután pedig hajtsd félbe. Így 2-3 tapéta csíkot is előkészíthetsz, fontos, hogy némiképp magába szívja a ragasztót, de vigyázz, mert a melegben hamar elkezd száradni. A tapétázást a fal tetejéről lefelé kezdd, és egy tiszta ronggyal simítsd ki alóla a levegőbuborékokat. Ahol kell, ott sniccerrel vágd el.

Amennyiben egészen aprómintás tapétát választottál, nem lesz nehéz dolgod a csíkok összeillesztésénél a falon, ám a nagyobb egybefüggő minták esetén fokozottan kell figyelned a megfelelő összeillesztésre, hogy a végén egy folyamatos mintát kapj.

Forrás: Press Loft

Tapéta a szobák felfrissítésért

Ma már számtalan féle és fajta tapétát lehet kapni. Nem csupán mintájában, de anyagában is több különbözőt találhatsz a piacon. Vannak bőrhatásúak, selyemfényűek, lemoshatók, így akár a konyhába is kerülhet tapéta.

A nagy, vagy különböző színű mintákkal gazdagított tapétát nagyobb szobában érdemes használni, mivel optikailag összenyomhatja a teret. Sőt, érdemes a túlzsúfoltság, a kaotikusság elkerülése, erre pedig remek megoldás, ha az adott helyiségben, csak az egyik falra teszel fel tapétát. A többi fal színe, harmonizáljon a tapétáéval, így csodaszép egységet kapsz.

Merj kockáztatni, merj tapétázni!

1. Gyapjúrostos tapéta - Diego 7999 Ft/tekercs 2. Barokkmintás tapéta - Függöny Futár 2590 Ft/tekercs 3. Trópusi tapéta - Diego 7999 Ft/tekercs 4. Bőrhatású tapéta - My Floor 8590 Ft Ft/négyzetméter 5. Fényes tapéta - My Floor 8590 Ft/négyzetméter 6. Etno tapéta - Diego 7999 Ft/tekercs Forrás: Life.hu
Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.