párkapcsolat szex férfi szexualitás
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Az Arkansas Egyetem egyik kutatója nemrég megvizsgálta, hogy a férfiak és a nők hogyan hozzák egymás tudomására, hogy beleegyeznek a szexuális kapcsolat létesítésébe. A nemek közti különbségek megértése a szakértők szerint segíthet hatékonyabbá tenni a szexuális zaklatást és nemi erőszakot megelőző programokat az egyetemi kampuszokon.

Kristen Jozkowski, az egyetem tanársegédje 185 hallgatót kérdezett meg a kutatás során. A kutató elsősorban arra volt kíváncsi, hogy a hallgatók hogyan definiálják és hogyan fejezik ki beleegyezésüket a valódi szexuális interakciók során. Az eredmények szerint a szexuális kommunikáció során a nonverbális jelek használata gyakran félreértésekhez, bizonyos esetekben pedig nemi erőszakhoz is vezethet.

Jozkowski szerint alapvető különbségek vannak a férfiak és a nők kommunikációs stratégiái között. A nők például sokkal több verbális jelet használnak, míg a férfiak inkább a nonverbális stratégiákat részesítik előnyben. Kiderült továbbá, hogy a férfiak sokkal hajlamosabbak a másik beleegyezéséről a nemverbális jelek alapján dönteni, mint a nők. "A férfiak és a nők is keresik azokat a jeleket, amik a beleegyezést kommunikálják a másik felé, az értelmezési különbségek azonban nem kívánt szexuális együttléthez vezethetnek" - nyilatkozta Jozkowski.

Forrás: Thinkstock
Forrás: Thinkstock

A vizsgálatok során sok olyan hallgató volt, aki kevésbé explicit jelzéseket használt arra, hogy hajlandóságát a másik tudomására hozza, annak ellenére, hogy a legtöbb résztvevő egyetértett abban, hogy a beleegyezésnek minden esetben egyértelműnek kell lennie. "Sokan mást mondanak, mint amire gondolnak, de persze közben úgy érzik, hogy sikerült a másik tudomására hozniuk a kívánságukat" - magyarázta Jozkowski. "Pedig ez a legtöbb esetben nem így van. Meg kell értenünk, hogy a férfiak és a nők teljesen másként kommunikálnak ilyen helyzetekben. Lehet, hogy azt hiszik, értik egymást, de mivel a kódrendszerük alapvetően különbözik, félreértések is előfordulhatnak."

Bár az egyetemeken és főiskolákon általában működnek a szexuális erőszak megelőzésére létrehozott programok, az ilyen esetek előfordulási aránya az utóbbi 50 évben nem sokat változott. Jozkowski reméli, a mostani vizsgálati eredmények segíthetnek csökkenteni az erőszakos cselekmények arányát.

Forrás: Medipress

Fotó: Terry Richardson
Fotó: Terry Richardson
Kövesd a Napi hímet a Facebookon!


Mert igenis minden nap megérdemelsz egy szexi pasit. Kövesd a Napi hím oldalt a Facebookon és hagyd, hogy naponta egy szexi arc vagy test elcsábítson!


IRÁNY A FACEBOOK ÉS A NAPI HÍM OLDAL!




Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.