Bevallom: már évek óta be sem tettem a lábamat zenés-táncos szórakozóhelyre. Mit tagadjam? Hiányzik. De most igazi, hétországra szóló buliba voltunk hivatalosak. Ráadásul nem akárhová, hanem éppen lánykorom legnagyobb bulijainak nosztalgiapartijára, a Nincs pardonba. (Ami már rég nem létezik, csak az emlékeinkben él.) Kaja, pia, tánc hajnalig! Buliba menni jó mulatság, felér egy all-inclusive beutalóval Hawaii szigetére.
Már ha leszámítjuk azt, hogy szülőként meg kell szervezni a kisgyermekről való gondoskodást. A kimaradást százszor is meggondolja az ember, mert ha hajnal négykor fekszik le, netán kissé illumináltan, édes gyermeke pedig alig három óra múltán költögeti, az felér egy gyökérkezeléssel.
Hamarosan indul a vadiúj websorozatunk, a Belém bújt a kisördög! Addig is játsszatok és nyerjetek velünk! |
Eldöntöttük, hogy beszervezzük a nagypapát: az a legegyszerűbb, ha a gyermeket átköltöztetjük hozzá egy éjszakára.
"Legegyszerűbb", mondom, a gyermek lelki felkészítése - akivel először fordul elő, hogy nem otthon alszik - közel két napba telik, a nagypapa lakásába pedig a fél házat átszállítjuk, és átvesszük vele a percre lebontott forgatókönyvet. Mikor kell játszótérre menni, mikor van vacsora, fürdetés, kisvakond nézés és alvás. Mire a gyermek használati utasítását A-tól Z-ig megtanuljuk, és el kell búcsúzni méhem drága gyümölcsétől, már annyira fáradt vagyok, hogy szeretnék elnyúlni a tévé előtt, és három napig bambán bámulni.
Senki nem mondta, hogy könnyű lesz, ha az ember évente egyszer vagy kétszer, de kisgyerek mellől szeretné végrehajtani a mission impossible-t: a bulizást.
Ritka kiváltság kettesben szórakozni a férjemmel. Így könnyebb, mert ha csak az egyikünk megy, akkor a buliba menőt mintha húzná vissza valami. Bármilyen készségesen is támogatjuk egymást az elindulásban, a készülődő fél csak csúnya késés és szentségelés árán képes elszakadni.
Mindenhol jó, de a legjobb otthon - együtt. Ez van. Tíz éve még egy hétköznap estét sem tudtam társaság és program nélkül elképzelni, most meg többnyire azt érzem, hogy fizikailag és lelkileg egyaránt képtelen vagyok arra, hogy a "fürdés-meseolvasás-altatás" szentháromságának ideje alatt elhagyjam az otthonom. Utána még kis munka, aztán szunya és kalap-kabát.
Pedig egy jó baráti beszélgetés éveket fiatalít rajtam, de olyan lelki és fizikai erő kell ahhoz, hogy egy végigdolgozott nap után felöltözzek, sminkeljek, és elinduljak, hogy ennyi energiával már a Himalájára is feljutnék - oxigénpalack nélkül is.
De nincs mese, menni kell, nem lehet barlanglakó módjára élni, mert a baráti szálak jelentik a kapcsolatot a valóságnak azzal az oldalával, ami a bölcsin, a vírusokon, a számlák fizetésének paráján, a napi rutinon túl van. Szülőként kötelességem társas lénynek maradni, különben a gyerekem ötévesen úgy fogja találni: anya sótlan, maradi társaság, és itt az ideje, hogy saját pecóba költözzek.
Társas lénynek maradni nem egyszerű. A baráti körünkben nem egyszerre érkeztek a gyerekek, pörgős lánykorunkat nem követte családanyai együttmozgás. Egy-egy találkozó összehozása simán annyi macerával jár, mint a G8-ak összeegyeztetése, és ugyan nagyon megéri, de természetszerűleg olyan ritka is, mint a G8-ak csúcsa. "Majd ha leérettségizik a gyerek" - hangzik fel a leggyakrabban a baráti körünkben.
A buliban istenien érzem magam. De a karórám alig üti el az éjfélt, amikor rám tör az ismerős érzés. Hősiesen küzdök ellene, de feltartóztathatatlanul közelít. Bármilyen kimenőben részesítsen is a sors és a nagyszülők kegye, éjfél körül úgy viselkedem, mint Hamupipőke.
Életem párja még bírja, jókedvűen sztorizik egy rég nem látott baráttal. Fél egykor diszkréten könyörögni kezdek, hogy induljunk haza. Szégyellem, hogy a hawaii nyaralásról idő előtt hazavágyom, de már csak arra bírok gondolni.
Idegen érzés megérkezni a lakásba, ahol most nem alszik édesdeden a lányom: mintha nem is hazaérnék. Azonnal ágyba ugrok, megváltásnak érzem a vízszintest, és már alszom is. Úristen, a gyerek! Riadok fel reggel, de aztán beugrik, most felmentésünk van, a nagypapa viseli gondját, így a másik oldalamra fordulok, és nem átallok délután kettőig aludni egyvégtében.
Na, milyen volt a buli? - kérdezi a nagypapa, amikor megérkezünk hozzá a gyermekért. Nem tehetek róla, az első, ami kicsúszik a számon: Istenem, ezer éven nem aludtam ilyen jót!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.