Cikkünk szerzője Takács Nóra, a Hogyan legyek jó nő? sorozat háziasszonya Csatlakozz Nórához az iWiW-en és a Facebookon! |
És Isten megteremté Brigitte Bardot-t 1934. szeptember 28-án, Párizsban. Mélyen vallásos, felső-középosztálybeli családban született. Édesapja mérnökként dolgozott saját vállalkozásukban, édesanyja pedig a gyerekek nevelésének szentelte idejét. Brigitte-et és másik lányát, Marie-Jeanne-t balettozni taníttatta. A kisebbik lány nem jeleskedett túlzottan, Brigitte viszont tehetséges táncos volt és nagyon szépen mozgott. Olyannyira, hogy 1947-ben felvették a Párizsi Konzervatóriumba, ahol három évig tanult a híres Borisz Knyazev orosz koreográfustól. A tánccal töltött néhány év csodás alapot adott neki, ekkor formálódott tökéletesre a későbbiekben oly nagyon irigyelt teste.
Lépj be a Lifefashion virtuális próbafülkéjébe, próbálj és vásárolj a fotelből! |
15 éves volt, amikor a tánctudása mellett szépségével is kezdte felhívni magára a figyelmet. Édesanyja egyik barátnője meghívta modellnek a saját divatbemutatójára. Talán ő sem gondolta még akkor, hogy a csupán egyszeri alkalomra tervezett modellmunkának lesz folytatása is. Pedig a show alatt többen is felfigyeltek rá a szakmából, és azonnal lecsaptak a friss szépségre. Egy évvel a bemutató után már az Elle magazin címlapján szerepelt, ami fontos állomás volt karrierjében. Ekkor találkozott a fiatal Roger Vadim rendezővel, akit szintén lenyűgözött Bardot szépsége. Felajánlott neki egy szerepet a következő filmjében, ami végül nem készült el, de elegendő kedvet csinált BB-nek ahhoz, hogy eldöntse, ő bizony színésznő lesz.
1952-ben indult filmes karrierje az Őrült szerelem című filmmel. Még ebben az évben, 18 évesen férjhez ment a már említett Roger Vadimhoz, akivel végül csak öt évig voltak házasok. BB később így nyilatkozott házasságukról: "Egyszerre volt a tanárom és a társam. Teljesen rábíztam magam." Szerelmük egyébként jóval megelőzte a házasságukat, Brigitte már az első pillanatban beleszeretett a férfiba, ahogy az is a lányba. Azonban hiába mondogatta az akkor 15 éves Brigitte, hogy férjhez megy, vallásos szüleit leverte a víz, és eltiltották őket egymástól. Erre aztán a durcás lány fogta magát, és öngyilkossággal próbálkozott: betette a fejét a sütőbe. Szülei még idejében észrevették, így nem lett baja. A nagy izgalom után megenyhült szülők megígérték neki, hogy 18 évesen feleségül mehet Vadimhoz. Így is lett.
Brigitte közben tovább építette karrierjét. Első filmje után ugyan kezdett körülötte mozgolódni a sajtó, nagyobb visszhangot viszont csak 1953-ban ért el, amikor megjelent a cannes-i filmfesztiválon. Az amerikai ismertséghez azonban még ennél is több kellett. 1956-ban elkészült első világhírű filmje, az És Isten megteremté a nőt, szintén Roger Vadim rendezésében. A film bombaként, mi több, időzített szexuális bombaként robbant. Brigitte egy kissé erkölcstelen, fiatal lányt játszott a filmben, aki felbolygatta a nyugodt Saint Tropez városkát. Juliette a filmben ártatlan és gaz csábító egyszerre, akárcsak a valóságban Brigitte. Szőke hajával, tökéletes testével örökre megbabonázta a férfiakat. A nőket is teljesen megőrjítette, mindegyikük úgy akart kinézni, mint ő. A filmben egyébként előszeretettel viselt bikinit, ami akkoriban még nagy szentségtörésnek számított, a bikini ugyanis tiltott viselet volt. Egy kilátszó köldök maga volt a Sátán. A film után viszont felbátorodtak a nők, és felvették a kétrészes fürdőruhákat. Furcsállom amúgy, hogy a bikinit nem bbkininek nevezzük, no de ez egy másik történet. Érdemes egyébként belenézni kicsit a filmbe, ha valaki nem látta. Brigitte alakja olyan pompázatos, hogy szebbet rajzolni sem lehetne: vékony, ahol kell, teltebb, ahol szükséges. Tökéletesen buja az egész nő, úgy, ahogy van. Kérdés sem fér hozzá, ő volt Európa Marilyn Monroe-ja.
A BB-láz mindenkit levett a lábáról. A Beatles minden tagja odavolt Brigitte-ért, Bob Dylan neki ajánlotta első számát. Nők százai szőkítették a hajukat, és próbálták lemásolni ikonikussá vált, kissé kócos hajzuhatagát, amit valószínűleg nem vízzel mosott, hanem száraz samponnal dörzsölt át a hatás kedvéért. Sminkje szintén divatot teremtett: vastag, cicás, fekete tusvonal, erősen festett szempillák, rúzsozott, kontúrozott, érzéki ajkak jellemezték. Ruházkodása, stílusa is követendő példának bizonyult. Kedvelt fogása volt, hogy nem hordott cipőt és mezítláb jelent meg akár a legdrágább párizsi étteremben is, ha úgy hozta kedve. Szerette a farmernadrágot egyszerű pólóval viselni, ami a tökéletes testén úgy állt, mintha magára Barbie babára húzták volna rá ezt a két két, látszólag egyszerű darabot. Ha épp nem mezítláb flangált, akkor balerinacipőben, amit Audrey Hepburnnel együtt népszerűsítettek. Míg Audrey-n elegánsan mutatott egy ilyen cipellő, addig Brigitte ebben is olyan dögös volt, hogy nem lehetett mást nézni, csak a bokáját - vagy a csupasz, hosszú lábát. Előszeretettel viselt ugyanis nagyon mini szoknyákat, nadrágokat derékban megkötött inggel, melltartó nélkül természetesen. Álljunk itt meg egy pillanatra!
Szerintem két fajta szép nő létezik. Az egyik tudja, hogy szép, de visszafogottan öltözködik, sminkel, éli az életét. Ez a Grace Kelly típusú szépség, ami többnyire a hűvös jelzővel párosul. Én inkább mondanám kifinomultnak, semmint hűvösnek. A másik pedig a Brigitte- vagy a Marilyn-típus. Ilyenkor szép a nő, de mellé még kihívóan is öltözködik, dögösen sminkel, és hihetetlen tehetséggel játssza a naivát, az ártatlan kislányt és a démoni nőt egyszerre. Ez a szexbomba típus, aki mindent visz a férfiaknál. Brigitte ilyen. Lehet ezért szeretni, vagy elítélni, egy bizonyos: figyelemreméltó jelenség volt a javából. Ezt mindig is tudta, nem is akart ellene tenni, sőt! Nem jött zavarba, ha félmeztelenre kellett vetkőznie egy filmben, ahogy akkor sem, amikor meztelenül fotózták - akár nyilvánosság előtt is.
Tudj meg minden érdekességet már a hírfolyamodból! Csatlakozz hozzánk iWiWen és Facebookon! |
Miután 1957-ben elvált, egy darabig egyedül élt, majd kisvártatva, 1959-ben férjhez ment Jaques Charrierhez, akivel a Babette háborúba megy című filmben játszottak együtt. Brigitte terhes lett, aminek ő kevésbé, szerelme viszont nagyon örült. BB még nem állt készen az anyaságra, azt mondta, hogyan nevelhetne fel egy gyereket, mikor még neki is az anyjára van szüksége. A férfi viszont hallani sem akart az abortuszról. Brigitte terhessége utolsó hónapjaiban ki sem mozdult otthonról, a sajtó ugyanis teljes őrületbe kergette: mindenhová követték, egyfolytában zaklatták. Így emlékszik vissza a lakásban töltött időszakra: "Három hónapig éltem leeresztett függönyökkel, bezárt spalettákkal, elevenen eltemetve, mozdulatlanságra ítélve."
Végül 1960. január 11-én megszületett kisfiuk, Nicolas. Az anyai érzések azonban ekkor sem ébredtek fel Brigitte-ben. Hat héttel a szülés után már forgatta következő filmjét, a La Veritét. Szinte menekült otthonról, annyira megromlott a viszonya férjével, akit az első adandó alkalommal megcsalt. BB összeszűrte a levet újdonsült filmbeli partnerével, Sami Frey-jel, akivel a féltékeny férje összeverekedett egy kávézó teraszán. Az eset hatalmas botrányt kavart. A sajtó ezek után többet nem szállt le Brigitte-ről, akinek az idegei úgy meggyengültek, hogy öngyilkosságot kísérelt meg. Nem sokon múlt, de sikerült megmenteni az életét.1962-ben elvált férjétől, kisfia az apánál maradt. Brigitte nem foglalkozott túlzottan a dologgal, a következő években szinte nem is látogatta gyermekét és volt férjét. Helyette inkább újból megházasodott.
1966-ban a milliomos Gunther Sachsnak mindössze egy hónappal a megismerkedésük után mondott igent. Jó, mondjuk elég romantikus lánykérést csapott Gunther: száz szál vörös rózsát szórt le Brigitte birtokára. Ki mondana erre nemet? A kezdetek kezdetén jó volt a kapcsolatuk, később azonban Brigitte többször panaszkodott rá, hogy a férfi csak azért vette feleségül, hogy felvágjon vele. Gunther más véleményen volt. Szerinte Brigitte-nek komoly problémái voltak, sosem lehetett tudni, mikor milyen hangulatban van, állandóan problémázott valamin. Ennek ellenére, miután 1969-ben elváltak, a férfi továbbra is segítette BB-t mindenben.
Közel harminc film után a színésznő úgy döntött, hogy elege van az állandó pörgésből, az erőszakos sajtóból, a csillogásból. 1973-ban abbahagyta a filmezést, hátat fordított az addigi kicsapongó életének. Visszavonult és létrehozta a Brigitte Bardot Állatvédő Alapítványt. Azóta is az állatok megmentésén fáradozik, méghozzá nagyon sikeresen. Kampányolt már a fókabébik kiirtása, a bundaviselés és az állatok esztelen legyilkolása ellen is. Még egyszer és utoljára férjhez ment, végre megtalálta az igaz szerelmet Bernard d'Ormale személyében. 1992-ben kötöttek házasságot és mind a mai napig együtt élnek. A férfi segített Brigitte-nek rendezni a kapcsolatát a fiával. Mára tehát, mondhatjuk, helyrebillent Brigitte Bardot élete. A filmes karrierjére nem szívesen emlékezik vissza, azt mondja, zűrzavaros időszak volt, most sokkal jobban érzi magát.
Amikor nemrégiben felröppent a hír, hogy megfilmesítik a színésznő életét, Brigitte elég elutasítóan nyilatkozott. Szerinte senki sem alkalmas arra, hogy megformálja őt. "Megvan a saját személyiségük, de nincs meg nekik az enyém" - mondta. Az biztos, ebben egyetértek. Isten tényleg megteremtette anno a Nőt: Brigitte Bardot-t, annak minden rossz és áldott tulajdonságával együtt.
Amikor leszáll az éj... akkor indul a LifeNight! Kíváncsiak vagytok, milyen az, amikor egy kicsit bujábbak, perverzebbek és szabadszájúbbak vagyunk, a pasik pedig végre elárulják, hogy hogyan szeretik? Akkor gyere, ismerd meg a titkos énünket! Ezekkel a témákkal várunk Téged ma este 10 után a Life.hu-n! |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.