Egyrészt azért, mert működik. Azok a szokások (gyógymódok), melyek nem bizonyulnak hatékonynak, néhány évtized alatt feledésbe merülnek. Az indiai anyák a saját szemükkel látják, hogy a masszírozott gyerekek jobban gyarapodnak, nyugodtabban alszanak, izmaiknak nagyon jó a tónusa, jobban fejlődik a mozgásuk. Nekik nem kellettek meggyőző laborvizsgálatok ahhoz, hogy évezredeken át megadják gyerekeiknek ezt a szeretetteljes gondoskodást.
Amikor néhány évtizeddel ezelőtt a nyugati világ felfigyelt erre a szokásra, egyből kutatásokba kezdtek. És mit mutattak az eredmények? Többek között azt, hogy a masszázs során antistressz hormonok termelődnek a gyerekben és a szülőben is, a stresszhormonok szintje pedig csökken. Emésztést segítő hormonok is képződnek, melyek növelik a tápanyag-felhasználás hatékonyságát, elmulasztják a hasfájást. Javul a vérkeringés, ezáltal az összes szerv tápanyagellátása is, és a masszírozott babáknak több az antitest a vérében, tehát az immunrendszerük is jobban működik. A túl laza / túl kötött izomzatú babák izomtónusa elkezd normalizálódni. De a pszichológiai kutatások azt is bebizonyították, hogy a masszázs által közvetített biztonság és szeretet élménye segít a babáknak abban, hogy bizalommal forduljanak az őket körülvevő világ felé – és ez legalább olyan fontos, mint a fizikai – kémiai hatások, hiszen ez az alapja a megfelelő testi – lelki fejlődésnek…
A másik ok pedig az, hogy a babamasszázs mozdulatai rendkívül egyszerűek, bárki által megtanulhatók – ezért tudott ilyen széles körben elterjedni és fennmaradni ez a szokás. Azoknál a népeknél, ahol a csecsemőgondozás szerves része a masszázs, az asszonyok egymástól tanulják meg, és gyermekeiknek ugyanolyan természetesen „jár” a babamasszázs, mint a szoptatás. Egy 2002-ben Nepálban végzett vizsgálatba 8.580 gyereket vontak be – a tanulmány szerint 99,7%-uk részesült mustármagolajos masszázsban életük első 14 napjában; 80%-uk legalább kétszer egy nap.
Mi is könnyedén megtanulhatjuk ezt az ősi módszert, mellyel nagyon sokat tehetünk kisbabáink egészségéért!
Minden héten van egy gyakorló óra Budapesten, a Mammut közelében. Minden alkalommal közösen végigmasszírozzuk a kisbabákat, és megbeszéljük a szülőkben felmerülő kérdéseket. Indiában az édesanyák egymástól tanulják meg a masszázst. Én is így szeretem tartani az óráimat – nem minden héten egy új testrészt masszírozunk, hanem minden héten minden kisbabát végigmasszírozunk és az anyukák annyiszor vesznek részt az órákon, ahányszor szeretnének vagy tudnak.
Persze van, aki messziről jön, vagy nem szeret annyira kimozdulni, ők egy óra alatt is végig tudják nézni, ki tudják próbálni a fogásokat, és mivel mindenki kap ábrákat az első órán, a tapasztaltak alapján otthon az ábrák segítségével is tudnak gyakorolni. De mivel ezek nagyon jó hangulatú órák, és a babáknak is érdekes, hogy társaságban vannak, sokan hetekig visszajárnak erre a programra, és nagyon jó látni, hogy az anyukák egymást is mennyire tudják segíteni a tapasztalatok megosztásával!
Természetesen az órák alatt lehet szoptatni, pelenkázni, altatni stb. – aki épp nem tud részt venni, tudja nézni a többieket, és bármelyik héten részt vehet egy újabb foglalkozáson is. Számítunk a vállalkozó kedvű apukákra és nagyszülőkre is, ők is gyakorolhatnak játékbabán!
Nagyon jó már várandósan megtanulni a babamasszázst, erre lehetőség van az intenzív hétvégi tanfolyamon vagy a csoportos órákon. Illetve igény szerint otthoni egyéni oktatást is tartok. Szeretettel várok minden érdeklődőt a tanfolyamokra!
Nyerd meg a 3 db, 6 alkalmas babamasszázs bérlet, vagy a 10 db, 1 alkalmas babamasszázs jegy egyikét a budapesti foglalkozásra! Nem kell mást tenned, mint helyesen válaszolni az alábbi három kérdésre, és elküldeni a megfejtést a nyeremeny@life.hu címre március 10-én 11 óráig.
A levél tárgya BABAMASSZÁZS legyen!
Kérdések:
1. A babamasszázs elmulaszthatja a baba …
a. hajnövekedését.
b. hasfájását, alvásproblémáit.
c. étvágyát.
2. Ki tanulhatja meg a babamasszázst?
a. anyuka
b. apuka
c. bárki, aki szeretne örömet okozni a babájának
3. A heti gyakorló babamasszázs órán …
a. végigmasszírozzuk a kisbabát.
b. mindig más testrészét masszírozzuk a babának.
c. elméleti oktatás zajlik.
Helyszín: Védák Háza Buda: 1027 Budapest, Erőd u. 16. – a Mammut közelében
Elérhetőség:
Gyulai Borbála (gyógytornász, babamasszázs oktató)
Honlap: www.termeszetesbaba.hu
Telefonszám: +36208289360
E-mail: termeszetesbaba@gmail.com
facebook.com/TermeszetesBaba
NYEREMÉNYJÁTÉK SZABÁLYZAT
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.