Új sorozat a Life.hu-n!
Száznyolcvan fok című új sorozatunkban hazai ismert embereket mutatunk be, akik egyik pillanatról a másikra úgy döntöttek: új életet kezdenek. A váltás okairól, előzményeiről, sikereikről, kudarcaikról ők maguk mesélnek majd a Life.hu-nak. Most Mészáros Gábort ismerheted meg, aki a recesszió áldozataként munkanélkülivé vált, majd felépítette saját csokoládébirodalmát, a chocoMe-t, jövő hónapban pedig Pénzes Kinga kosárlabdajátékos történetét meséljük el, aki a halálos kimenentelű győri buszbalesetet élte túl.Az első sokkot hosszú, depressziós napok követték – Gábor nem tudott megbirkózni a gondolattal: hiába jelentkezik különböző munkakörökre, nem veszik fel sehova. Egyre-másra teltek a szürke hétköznapok és egyre-másra nyúltak meg a kanapén töltött nassolós órák száma is. Mikor már minden veszni látszott, Gábor barátai a fiú segítségére siettek – síelni hívták. A buli jól indult, ám az Ausztria felé vezető úton hatalmasat karamboloztak, így Gábor végül nemhogy nem síelt, de immár egy nyakmerevítővel együtt volt kénytelen a kanapéján ücsörögni. Teltek a napok, a hetek, a hónapok, mígnem ez a kék szemű fiatal fiú arra gondolt: „Magamnak kell megteremtenem a munkahelyemet.” Az emésztő nihilt pezsgő gondolatok váltották fel – mégis mihez is kezdhetne?
„Mindig is szerettem volna csokoládékat készíteni, habár ehhez semmiféle szaktudásom és tapasztalatom sem volt. Kinéztem magamnak egy csokoládékészítő tanfolyamot Belgiumban és úgy döntöttem, ott majd megtanulom a szakma minden csínját-bínját.” Így is lett – Gábor rengeteg jól használható tudással és még több inspirációval tért haza, majd gyártani kezdte a saját csokoládéját. Az első darabok persze nem sikerültek finoman szólva sem tökéletesre, de ez nem vette el Gábor kedvét.
„A chocoMe csokikhoz a világ különböző tájairól hozatom az alapanyagokat, a legfőbb szempont ugyanis az, hogy minden összetevő minőségi legyen. Kezdetben én magam csináltam mindent: én rendeltem meg a csokoládék hozzávalóit, én terveztem a csomagolást, én készítettem a csokoládékat is és az első vevőimnek én magam szállítottam le a megrendelt mennyiséget, majd számláztam ki a végösszeget.”
Az alapanyagokról
A feltétek nagy részét Németországból, Franciaországból és Olaszországból importálják, egyrészt a magas minőségi elvárások, másrészt a liofilizált (fagyasztva szárított) gyümölcsök, a kandírozott virágok, a 23 karátos ehető arany magyarországi nehéz beszerezhetősége miatt.Azóta sok minden változott: a vállalat dinamikus fejlődése és a vásárlók óriási szeretete azt eredményezte, hogy 2013-tól új manufaktúrában, immár 500 négyzetméteren készítik Gáborék a csokoládét. És ma már nemcsak itthon, de Spanyolországban, Angliában, Franciaországban, Svájcban, Ausztriában, Csehországban, Szlovákiában, Romániában, Svédországban, Kanadában és a litván piacon is ismerősen cseng a chocoMe neve.
2014-ben elnyert díjak
A Magyar Termék Nagydíj 2014. évi pályázatára benyújtott chocoMe Raffinée termékcsalád a szakmai zsűri javaslata és előterjesztése alapján, a Kiírók Tanácsa döntése szerint, elnyerte a Magyar Termék Nagydíj kitüntető címet. A Magyar Termék Nagydíj díjátadón különdíjak átadására is sor került, ahol a Magyar Újságírók Szövetsége Gazdasági Újságírói Díjat adott át a chocoMe részére, a minőségi szemléletváltást segítő fejlesztő munkáért. 2014 augusztusában három chocoMe termék kapott szakmai elismerést Londonban a Great Taste Award 2014 nemzetközi gasztronómiai versenyen. 2014 májusában újabb nemzetközi szakmai elismerést kapott a chocoMe, amivel hivatalosan is a világ legjobb csokoládékészítői közé lépett. A magyar csokoládémanufaktúra ezúttal a nemzetközi, független és a világ egyik legrangosabb csokoládéversenyén, az International Chocolate Awardson ezüstérmet nyert. 2014 áprilisában a világ legnagyobb designversenyén, a Milánóban évente megrendezett A' Design Award versenyen mérettetett meg, és nyert. Az 50 tagból álló nemzetközi zsűri a chocoMe Raffinée termékcsalád csomagolását a győztesek közé választotta a csomagolás-design kategórián belül.Arra a kérdésre, mi lett volna, hol tartana most az élete, ha annak idején nem esik áldozatul a recessziónak, Gábor csak ennyit mond: "Valószínűleg élném a középvezetők néha egyhangú, néha túlpörgetett, céges autós, céges telefonos, meetinges életét. Félreértés ne essék, nagyon szerettem ezt csinálni, ennek is megvolt a maga varázsa, de mint tudjuk, semmi sem történik véletlenül: nekem nem az volt az utam, hanem ez, amit most csinálok. Most a magam ura vagyok, ennek minden gondjával-bajával és persze előnyével együtt. Nagy a felelősség, hiszen mostanra sok kollégával dolgozunk, de a saját üzlet öröme, az, hogy olyan termékeket készíthetünk, ami az emberek örömét szolgálja, nagy büszkeséggel tölt el."
És hogyan látja magát húsz év múlva? "A családom körében, egy ennél is nagyobb chocoMe manufaktúrában. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam. Szeretném, ha a csokoládéink még több vásárlóhoz és fogyasztóhoz jutnának el, és sok újdonságot vezethetnénk még be elsőként, csakúgy, mint eddig. Nagyon sok meglepetést tartogatunk még a csokoládékedvelőknek!”
Oszd meg velünk!
Ha te is ismersz olyan személyt (netán te magad vagy az), aki valamilyen okból hátat fordított addigi életének és egy teljesen új dologba vága a fejszéjét, ne habozz: küldd el egy levélben a történetet az info@life.hu e-mailcímre. A tárgymezőbe írd bele: Száznyolcvan fok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.