A 15 éves bangladesi tinit, Nasoin Akthert a főváros közelében adták férjhez 32 éves vőlegényéhez, akarata ellenére. Nasoin sajnálatos módon egyáltalán nincs egyedül sorsával, hazája ugyanis az egyik olyan hely, ahol még mindig a legmagasabb a gyerekházasságok aránya. A riasztó adatok szerint az országban a lányok 29 százalékát kényszerítik házasságra még 15 éves koruk előtt, és 65 százalékukat a 18. születésnapjukat megelőzően.
A kislányok férjhez kényszerítése egyébként elsősorban azokra az országokra jellemző, ahol
a lány, a nő nem különösebb érték, inkább csak még egy fölösleges éhes száj vagy áruba bocsátható tulajdon.
Így fordulhat elő, hogy anyagi természetű viták rendezéseképpen, a hozományért, vagy épp azért, hogy új családjában rendszeresen enni kapjon, akár már öt-hat éves kislányokat is házasságra kényszerítenek. Indiában, Nepálban, Pakisztánban, Afganisztánban, Vietnamban, de számos afrikai országban is él ez a szokás.
A világtörténelem legfiatalabb menyasszonya
A világtörténelem legfiatalabb menyasszonya XII. Lajos felesége volt, akit a király a születésekor eljegyzett, majd nyolc nappal a születése után feleségül is vette.Mindez pedig – a lelki megrázkódtatáson túl is – igen sok veszéllyel jár, hiszen ezek a lányok többségében kimaradnak az iskolából, és akik közülük még 15 és 20 éves koruk között teherbe esnek, kétszer nagyobb eséllyel halnak bele a szülésbe, mint azok, akik csak 20 éves koruk után válnak anyává, a 15 év alattiaknál pedig ez a kockázat az ötszörösére nő. A házastársak közötti korkülönbség ráadásul gyakran megnöveli az erőszak és a szexuális abúzus kockázatát.
A legbrutálisabb nászéjszakák történetei
A gyerekekkel kötött házasságok nászéjszakái sokszor halállal végződnek. Két szörnyű eset híre bejárta az egész világot. A gátmetszést gondolta helyénvalónak az a férj, aki elvett egy 11 éves kislányt, akinek a nemi szerve nem volt kész a közösülésre. A lány belehalt a nászéjszakába, ahogyan az a 8 éves jemeni menyasszony is, akinek halálhíre bejárta a világot: a 40 éves férfihoz hozzáadott Rawan nem élte túl a nászéjszakát, szétszakadt a méhe.Nem is olyan régen Bangladesben egy szörnyű tragédia került napvilágra, miszerint
egy fiatal feleséget arra kényszerített a férj családja, hogy igyon savat, ezzel büntették meg azért, mert a szülei nem adtak mellé annyi hozományt, mint amennyiben előzetesen megegyeztek.
Csak a századforduló óta több mint 3000 hasonló eset történt az országban, a legtöbbször nők és kislányok voltak az áldozatok, akik közül sokan még a 18. életévüket sem töltötték be.
Azokat az indiai családokat, ahonnan a lánygyermek megszökik, a helyi közösség teljes kirekesztéssel bünteti – azokra a fiatalokra tehát, akik nem hisznek a közösség által elrendezett házasságokban, és szívüket követve megszöknek választottjukkal, halál várhat, ha családtagjaik kezei közé kerülnek. A becsületgyilkosság ugyanis az egyetlen módja annak, hogy a család megőrizhesse lázadó gyermeke által földig rombolt renoméját. Azok a fiatalok, akik a kasztrendszer szigorú törvényeivel és a falutanácsok kötelező döntésével dacolva megszöknek együtt, halálos veszélyben vannak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.