Amerikában járunk, egészen pontosan az ország szívében, Oklahoma államban, Ottawa megyében. Picher városát 1918-ban alapították, 1920-ra pedig a lakosság elérte a 9726 főt.
1917 és 1947 között a település az állam egyik legtermékenyebb bányavárosává vált, érdekesség, hogy az első világháború alatt itt termelték ki az ország cink- és ólomszükségletének 50 százalékát.
1967-ben aztán a bányákat bezárták, abbamaradt a bányavíz kiszivattyúzása is. A 14 ezer elhagyatott bányát felügyelet nélkül hagyták, a szennyezett víz továbbra is szivárgott, emellett több millió tonna mérgező bányameddő halmozódott fel, azaz olyan bányászati termék, amely hasznosítható ásványt már nem tartalmaz.
Csak egy 1996-os tanulmány mutatott rá arra, milyen súlyos mértékben szennyezték a bányák a környezetet:
kimutatták, hogy a városban élő gyerekek 34 százaléka ólommérgezésben szenved, amely egész életen át tartó idegrendszeri problémákat is eredményezhet náluk.
Azt is észlelték, hogy a föld alatti üregek miatt a talaj megsüllyedt, így a házak nem voltak többé biztonságosak.
2006-ban a kormány elrendelte a település evakuálását, Pichert pedig az Egyesült Államok legveszélyesebb városának nevezték.
Jelenlegi állapotában a település egy posztapokaliptikus mozifilm tökéletes helyszíne lehetne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.