A 18. század második felében Párizs lakossága ugrásszerű növekedésnek indult, ezzel együtt pedig a lakóterületeket is ki kellett terjeszteni. A közegészségügyre veszélyt jelentő köztemetőket bezárták, és onnan elszállították a maradványokat, hogy új épületek kerülhessenek a helyükre. A „hova„ kérdésre hamar megtalálta a város a választ; egy régi, már bezárt kőbánya tökéletes helyszínnek bizonyult erre a célra. Elsőként 1867-ben lett látogatható, ez a földöntúli, emberi mulandóságot remekül szimbolizáló sírbolt.
Közel 6 millió ember csontjai díszítik a katakombákat.
Az emberi maradványok - főként a koponyák - gyönyörűen lettek elrendezve. Hol vízszintesen, hol keresztbe futnak, vagy épp szív alakban helyezkednek el. Ezeket természetesen nem az első időszakban formálták ilyenné, a mai elrendezés voltaképp egy hosszú, több éves folyamat eredménye.
Egyszerre lenyűgöző és hátborzongató a katakombákban sétálni. Az embernek időnként olyan érzése támad, hogy igazából semmi joga az évszázadokkal korábban elhunytak nyugalmát megbolygatni, máskor viszont az egyik legtermészetesebb dolognak érzi, hogy emberi csontok közt járkál.
A világ legfélelmetesebb helyei
Halloweenhez közeledve ismét a horroré a főszerep. Az alábbi szubjektív listán összeválogattuk a világ legrémisztőbb helyeit. Borzongásra felkészülni!Már az 1800-as évektől látogathatták az emberek, de ekkor még több folyosó is le volt zárva, hiszen folyt a csontok hatékony, biztonságos és dekoratív elrendezése.
Aki alászáll, egy életre szóló élményt kap; közelebb kerül az elmúláshoz, és megérti, hogy a halált nem lehet kijátszani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.