Arra a kérdésre, hogy mi kerüljön bele, csak te tudhatod a választ.
Ezt nyilván a gyermeked életkora, a naptár férőhelyei és a nevelési szokásaid is meghatározzák. Nem érdemes azonban nagy értékű ajándékokat elrejteni az adventi naptárakban, mivel ennek inkább a varázslatos várakozás a célja, nem pedig az ajándékozás.
Én tavalyelőtt a vécé gurigáknak estem neki, tavaly a színes szalagok és a sima fehér borítékok változtak a kezeim között adventi naptárrá, de idén úgy döntöttem, hogy egyszer a kreatív anya is megpihenhet.
A vécégurigákból remek adventi naptárt készíthetsz. Hajtsd be a végüket és szép szalaggal átfűzve, beszámozva máris kész a meglepetést rejtő dobozka. De, ha beragasztod vékony színes, vagy fehér papírral a két oldalát – persze, csak, ha már benne van az apró ajándék -, házikó vagy karácsonyfa alakban összerögzíted a 24 darabot, és beszámozod, szintén remek adventi kalendáriumot kapsz.
A 24 darabos muffin sütőforma is remek szolgálatot tehet ilyenkor. Nincs más dolgod, csak apró csokit vagy műanyag állatkákat rejteni a formákba, majd azokat egy méretre vágott papírral lefedni. Komolyabb megoldás, ha a „fedőkre" mágnest ragasztasz, így biztos nem fogják előbb megmutatni a bennük rejlő meglepiket.
De a vállfára fellógatott borítékokat, apró tasakokat, kis dobozokat is épp akkora élvezettel fogják nyitogatni a gyerekek, mint egy több ezer forintos, fából készült apró fiókos szekrényt.
Kellemes karácsonyi készülődést!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.