1. Közép-Afrikai Köztársaság
Ez az afrikai ország rendelkezik a legrosszabb egészségügyi ellátórendszerrel és oktatási rendszerrel - GDP-jének csupán 1,2% -át fordítja rá. Emellett világviszonylatban az ötödik legrosszabb gazdasági rendszerrel bír – rengeteg a munkanélküli és emiatt igen magas a bűnözés -, és a harmadik legveszélyesebb ország. Ezek a számok jól mutatják, hogy a Közép-Afrikai Köztársaság a legrosszabb hely családalapítás, gyermeknevelés szempontjából.
Az általános életszínvonala a 2. legrosszabb a világon.
2. Csád
Az egészségügyi helyzete a második legrosszabb a világon, a gazdasági rendszere a 8., az oktatási pedig a 3. hátulról. Ha ez még nem lenne eléggé elrettentő, jó tudni, hogy ez a 23. legveszélyesebb ország. Nyílván nem okoz meglepetést, hogy Csád a Közép-Afrikai Köztársaság szomszédja. Az egész területetet ugyanaz a szegénység, erőszak és a gazdasági növekedés hiánya jellemzi.
Az általános életszínvonala az 5. legrosszabb a világon.
3. Kongói Demokratikus Köztársaság
A Közép-Afrikai Köztársaságtól délre fekszik a Kongói Demokratikus Köztársaság. A világ második legveszélyesebb országa – óránként átlagosan 48 nőt erőszakolnak meg. Sajnálatos módon az erőszak és a vérontás mindennapos, és teljesen elfogadott. Az oktatási és gazdasági rendszerek tekintetében a rangsor alján kullog, valamint az egyik legrosszabb egészségügyi helyzettel is büszkélkedhet.
Az általános életszínvonala a 7. legrosszabb a világon.
4. Irak
A legtöbb ember ismeri az Irakot sújtó szerencsétlen helyzeteket. Jelenleg a legveszélyesebb országnak számít, ahol a legrosszabb oktatási rendszer - a GDP mindössze 2,3% -át fordítják rá, és a nők többsége analfabéta. Emellett a 21. legrosszabb gazdasági és a 18. legrosszabb egészségügyi ellátórendszerrel is ez az ország rendelkezik.
Az általános életszínvonala a 8. legrosszabb a világon.
5. Jemen
A hatodik legértéktelenebb oktatási, valamint messze a legrosszabb gazdaság rendszerrel rendelkezik. Ezek mellett a 11. legveszélyesebb ország és az egészségügyi helyzete is igen siralmas. Jemenben a nők kétharmada soha nem jár iskolába.
Az általános életszínvonala a legrosszabb a világon.
6. Szudán
Szudán egy másik afrikai ország, amely nem csak Dél-Egyiptom. A 19. legrosszabb egészségügyi ellátórendszer, a 17. legrosszabb gazdaság, a 6. legveszélyesebb ország a világon és a 6. legrosszabb az oktatási rendszere.
Az általános életszínvonala a 3. legrosszabb a világon.
7. Niger
Az észak-nyugat-afrikai országban van a második legrosszabb oktatási rendszer, ettől valamelyest jobb az egészségügyi helyzete, csak a 14. legrosszabb. A gazdasági rendszere a 20. a fordított listán, és messze sem olyan veszélyes hely, mint az előbbiek, csak a 25. helyen áll.
Az általános életszínvonala a 11. legrosszabb a világon.
8. Afganisztán
Az Iránnal határos Afganisztán nem csupán a háború miatt szerepel a listán. Oktatási rendszere a 12. legrosszabb, a 4. legveszélyesebb ország és egészségügyi helyzete is a 17. legrosszabb.
Az általános életszínvonala a 4. legrosszabb a világon.
9. Libéria
Az Atlanti-óceán partján fekvő kis afrikai ország az egészségügy területén teljesít a leggyengébben, világviszonylatban hátulról a negyedik. Az oktatási rendszere már „csak" a 11. legrosszabb - GDP-jének csupán 2,5% -át áldozza a jövő nemzedékére. Gazdasága a 16. legrosszabb és a 20. legveszélyesebb ország.
Az általános életszínvonala a 19. legrosszabb a világon.
10. Nigéria
A lista utolsó országa, ahol a mai napig előszeretettel adnak 14-15 éves lányokat 40-50 éves férfiakhoz, a 32. leggyalázatosabb oktatási-, a 19. legrosszabb gazdasági- és a 8. legrosszabb egészségügyi rendszerrel rendelkezik. Ezek a számok az előző országokhoz képest egészen jól festenek, de Nigéria az 5. legveszélyesebb ország, ez pedig alaposan lerontja az átlagát.
Az általános életszínvonala a 22. legrosszabb a világon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.