A leggyakoribb tévhitek a koronavírusról

Forrás: Shutterstock -
tévhitek koronavírus
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Az Egészségügyi Világszervezet összegyűjtötte a leggyakoribb tévhiteket a koronavírusról.

A koronavirus.gov.hu összeállításban az olvasható, hogy a hideg időjárás, a hó és a forró fürdő nem pusztítja el a koronavírust, az egészséges ember normális testhőmérséklete ugyanis 36,5 és 37 Celsius-fok között van, - függetlenül az időjárástól, a fürdővíz hőmérsékletétől - ami kedvező feltételt teremt a vírus továbbéléséhez.

corona vírus Forrás: Shutterstock


Továbbá, a vírus nem terjed szúnyogcsípéssel,

az orr sóoldatos öblítése, a fokhagyma fogyasztása, a 15 percenkénti vízivás és az egész test alkohollal és klórral történő permetezése pedig nem véd a vírustól.

Utóbbi azért, mert nem öli meg azokat a vírusokat, amelyek már bejutottak a szervezetbe.
A kézszárítók nem pusztítják el a vírust, a UV-lámpa kézen vagy más bőrfelületen történő használata pedig kerülendő, mert irritációt okozhat.

A vírus elleni védekezés leghatékonyabb módja a gyakori kézmosás

- hangsúlyozták.

A hőszkenner csak a lázas koronavírusos betegeket szűri ki. A betegség nem gyógyítható antibiotikummal, de kórházi ápoláskor az esetleges bakteriális szövődmények megelőzésére alkalmazhatják, valamint a tüdőgyulladás, és az influenza elleni oltások nem védenek a vírus ellen.

Jelenleg nem létezik az új koronavírus megelőzésére, kezelésére kifejlesztett gyógyszer, de néhány kifejezetten annak kezelését célzó módszert már vizsgálnak, a kutatók pedig világszerte dolgoznak az oltóanyag kifejlesztésén.

Egy tévhit szerint, ha valaki köhögés nélkül legalább tíz másodpercig vissza tudja tartani a lélegzetét, az nem beteg. A WHO szerint valóban nehezére eshet nagy levegőt vennie annak, aki akut vírusfertőzésben szenved, de az, hogy valaki vissza tudja tartani a lélegzetét nem jelenti azt, hogy nem lehet fertőzött.

Közölték azt is, hogy bár az idősek és krónikus betegséggel élők - például asztma, cukorbetegség, szívbetegség - esetében nagyobb a valószínűsége a fertőzés súlyosabb lefolyásának, a koronavírus bármilyen életkorú embert megfertőzhet, ezért a WHO azt javasolja, hogy mindenki védekezzen a vírus ellen.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.