Kutyafürdetés otthon: Ezeket a szabályokat kövesd a pancsolásnál

Forrás: Shutterstock -
kutya állat fürdetés
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Noha négylábú kedvencednek nem kell minden nap fürdenie, de olykor náluk is elkerülhetetlen egy zuhany, hiszen valószínűleg szeretik a sáros, koszos helyeket, nem is beszélve a szagokról. Ezenkívül a rendszeres fürdetésre a bundája miatt is szükség van, mert így lesz ápolt. Illetve az élősködők elleni harcban is nagy szerepe van a tisztálkodásnak. Na de hogyan vágjatok neki a pancsolásnak, hogy az ne egy rossz élmény legyen mindkettőtök számára? Íme néhány tipp!

A fürdetés gyakorisága sok mindentől függ. A különböző fajtájú kutyáknál más és más rendszerességet kell alkalmazni. A sima szőrű ebeknek például nem kell annyit pancsolniuk, illetve attól is függ, hogy a szabadban vagy a lakásban van-e tartva. Tehát erre vonatkozóan nincs aranyszabály, ezért ezt nem árt egy szakértővel megbeszélni. Fontos, hogy túlzásba nem szabad vinni, mert nem tesz jót az állat bőrének a sok vegyszer.

Első lépésként mindig fésüld át a kedvencedet. Enélkül ugyanis a makacs szőrcsomóktól fürdés után már csak ollóval szabadulsz meg.
A legalkalmasabb a fürdőkád vagy a zuhanyzó a fürdésre, hiszen itt be tudod szabályozni a vízhőmérsékletet, ami nagyon fontos. Se túl hideg, se túl meleg ne legyen!
Ha nagytestű kutyád van, és nem tudod a fürdőszobába vonszolni, akkor marad a kinti fürdés, de csakis meleg időben!

Noha a kutyákat nem kell minden nap fürdeni, olykor nekik sem árt egy kis tisztálkodás Forrás: Shutterstock

A művelet előtt nyugtasd meg kedvencedet, készíts oda esetleg jutalomfalatot, dicsérd gyakran.
Helyezz el a kutyus alatt csúszásgátlót, nehogy balesethez vezessen a pancsolás.
A lefolyóba tegyél egy szűrőt, hogy ne duguljon el a sok szőrtől.
Vizezzük be a kutya egész testét, ügyelve, hogy a szemébe, orrába, fülébe ne kerüljön.
Ezután jöhet a sampon, kifejezetten kutyusoknak gyártott verziót használj! A mancsoknál kezdd - itt puha kefét is használj - és haladj a feje felé, természetesen a pofijára ezúttal is vigyázz. Jöhet az alapos öblítés, fordított sorrendben, a fejétől kezdve. Itt csak óvatosan, egy nedves rongy is segíthet, a kritikus pontoknál, a vízsugár ne érje a testnyílásokat. Semmiképp se maradjon a bundájában sampon!

Ha a kutyus szőre dús, hosszú, hasznos balzsamot, kondicionálót használni utána, hogy könnyebben ki tudd majd fésülni. Ezt dörzsöld a bundájába, hagyd rajta pár percig, majd jöhet zuhany.
Végül száraz törölközővel jó alaposan itasd fel róla a vizet. Ha nem fél nagyon a hajszárítótól, használd, hiszen a lényeg, hogy teljesen megszáradjon, nehogy megfázzon. Közben fésülgesd, de ügyelj arra, hogy ne túl forró levegőt fújj. Ha már teljesen száraz egy kefével újra simítsd végig a szőrét, és készen is vagytok.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.