Az UniLife első webináriumának témája a pénzügyi tudatosság, amelynek fő kérdésköre az, hogy miként gazdálkodjanak a fiatalok az egyetemi éveik alatt.
Az első webinárium dátuma december 14. 16:30, amely a Facebook és Videa felületeken lesz látható.
A webinárium Pintér Lívia, az UniLife főszerkesztőjének köszöntőjével kezdődik 16:30-kor, melyet 4 kiváló előadás követ, végül pedig körkérdésekkel zárul az esemény.
Az előadók között elsőként a Diákhitel Központ vezérigazgatója, Magyar Péter lesz hallható, aki a
diákok anyagi lehetőségeiről, a tanulás biztosításának és a fiatalok edukációjának fontosságáról is beszél majd.
„A Diákhitellel célunk, hogy egyetlen fiatal se essen el a továbbtanulás lehetőségétől a Kárpát-medencében anyagi nehézségei miatt."
Magyar Pétert követi majd a Pénziránytű Alapítvány oktatási igazgatója, Bernáth Julianna, aki arról tart előadást,
hogyan érdemes a havi költésekről és bevételekről gondolkodni, mire érdemes odafigyelni már fiatalon,
vagy mi a megtakarítás, mikor és hogyan van értelme és helye a hitelfelvételnek, mikor kell elkezdeni a tudatosságot a pénzügyekben és egyáltalán: miben áll a tudatosság lényege. Mindezt játékokkal és egy izgalmas teszttel.
Ezt követően Terták Elemér, közgazdász, a Pénz7 pénzügyi kultúra nagykövete veszi át a szót, aki a mai friss trendek és eszközök bemutatásán keresztül a
tudatos pénzhasználat szükségességére hívja fel a figyelmet.
Kitér arra is, miért fontos a készpénzzel óvatosan bánni, miért jobb a számlapénz, mik a kockázatai, veszélyei, milyen pénzügyi innovációk vannak, amelyek segítik is a fiatalokat, de kockázatot is hordoznak.
Márkus Attila, oktatási szakértő, a Diákhitel Központ regionális képviselője előadásában olyan kérdésekre kaphatunk választ, minthogy miért különleges csoport az egyetemistáké,
hogyan érdemes anyagilag készülni az egyetemi évekre, mi a leginkább megterhelő ebben.
Rávilágít, hogy mire érdemes odafigyelni és általában miből és hogyan él egy egyetemista, milyen tipikus költségei vannak és a megélhetésben hogyan tud segíteni a Diákhitel Központ.
Végül Murai László a HÖOK elnöke ismerteti a témában általános hallgatói elképzeléseket,
képet ad arról, hogyan vélekednek a diákok erről a kérdésről
és milyen fejlesztési lehetőségeket, irányokat lát – a diákok szemszögéből.
Az előadók mindekit szeretettel várnak a vitruális térben! Tudj még többet a pénzügyekről!
A Facebook eseményt itt érheted el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.