London Bridge-hadművelet – ez a neve annak a forgatókönyvnek, amelyet már közel hatvan éve megírtak arra az esetre ha bármilyen okból kifolyólag II. Erzsébet királynő az életét vesztené.
Kiderült, hogy mi is történne akkor, ha a hamarosan 95. születésnapját ünneplő II. Erzsébet meghalna!
Az első és legfontosabb dolog, hogy kit és hogyan kell értesíteni a halálesetről. A legszűkebb család mellett a királynő magántitkárának, azonnal közölni kell a hírt a brit miniszterelnökkel is - írta a Blikk.
Ezután a miniszterelnök kötelessége lesz, hogy erről tájékoztassa először azon 15 állam vezetőjét, amelynek szintén II. Erzsébet a feje, majd a Brit Nemzetközösség további 36 országának vezetőit.
A hagyományok szerint korábban a BBC-t, a brit közszolgálati csatornát értesítették legelőször a médiumok közül, ám manapság feltehetően egy már korábban megírt közleményt fognak eljuttatni a legnagyobb brit hírközlő szerveknek.
Csak kevesen tudják de a brit tévéstúdiókban évek óta félre van téve egy olyan szett a műsorvezetők számára, amelyben illendő a gyászhírt bemondani.
A királynő idős korából kifolyólag nem csak a ruha van már előkészítve, hanem egy összevágott anyag, esetleg egy megírt cikk is, amely II. Erzsébet életét mutatja be.
Külön érdekességnek számít, hogy ha bekövetkezik a tragédia a brit gépeken a pilótáknak is be kell mondaniuk a szomorú hírt.
Miután nyilvánosságra jött borzalmas hír, 12 nap hivatalos nemzeti gyász következik. Majd a temetés előtti négy napban a holtestetet a Westminster-apátságban ravatalozzák fel, majd a Windsor-kastély kápolnájában helyezik örök nyugalomra.
Halálával a most 72 esztendős Károly herceg lenne az új király, hacsak le nem mond a trónról a fia, Vilmos herceg javára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.