A tudomány szerint azonban ez teljesen rendben van, ugyanis amikor beszélünk, a hangnak csak egy része kerül feldolgozásra a fülünkön keresztül, a nagy része belülről, a koponyacsontok segítségével képződik le az agyunkban. Ez a legfőbb oka annak, miért van az, hogy amikor visszahallgatunk egy felvételt, ott sokkal mélyebbnek és furcsábbnak halljuk a saját hangunkat, mint ahogy azt megszoktuk - írja a napmintnap.com.
Ez kicsit az önképünket is megrengeti, hisz megmutatja, hogy más a valóság, mint amit mi hiszünk önmagunkaról. Viszont az a jó hír, hogy minél többször visszahallgatjuk magunkat, annál inkább természetesebbé válik ez a különbség.
A tudomány sok esetben a segítségünkre siet, ha egyes jelenségekre nem találunk magyarázatot. Az alváskutatók például azt a jelenséget is kutatták, miért van az, hogy első éjszaka csak forgolódunk, ha idegen helyen kell aludnunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.