Felnőtt Lovastorna Világbajnokság

Forrás: Daniel Kaiser, Bence Dániel -
PR cikk
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A lovastorna egyszerre ötvözi a lovaglás és a torna elemeit. Sokáig csak úgy tekintettek a voltizsálásra, mint egy olyan mozgásformára, amely segít a gyerekeknek hozzászokni a lovakhoz, így később könnyebben tanulnak meg lovagolni. Mára azonban már egy igazán különleges, művészi sportággá fejlődött, ahol a versenyzők zenére, előre megálmodott koreográfiára, gyönyörű ruhákban mutatják be akrobatikus gyakorlataikat egy vágtázó ló hátán, bizonyítva ügyességüket, erőnlétüket és hajlékonyságukat egyaránt.
Forrás: Daniel Kaiser, Bence Dániel

A lovastornában egyéni, páros és csapat versenyszámokat rendeznek, a páros és csapatversenyek alkalmával egyszerre több lovastornász alkot különböző formációkat a ló hátán. A versenyeken előírt kötelező gyakorlatokat, valamint szabadon választott, úgynevezett kűr gyakorlatokat kell bemutatni, amelyeket a bírók 1-től 10-ig pontoznak. Természetesen pontot kap a ló is, hiszen az ő teljesítménye is nagyban befolyásolja a produkció sikerét.

Magyarországon egyelőre kevéssé ismert a lovastorna, mint sportág, alig száz igazolt versenyzővel; ennek ellenére remek nemzetközi eredményekkel is büszkélkedhet a szakág. A jelenleg aktív élversenyzők közül Bence Balázs nevét kell feltétlenül kiemelni, aki 2014-ben Junior Európa-bajnok lett. Balázs ma már a felnőtt korosztályban versenyez, a világbajnokságon induló nemzeti válogatottnak is a tagja lesz, akitől újra nagyon jó eredményt vár a szakvezetés.

Hazánk az idei évben népes delegációval - öt egyéni versenyzővel, egy párossal és egy csapattal vesz részt a versenyen. A felnőtt női mezőnyben Németh Blanka (MPSZSM), Somogyi Eszter (LSC) és Karna Rebeka (PHLSE) képviseli majd Magyarországot, míg a férfiak részéről a korábban említett Bence Balázs (LSC) mellett az újonc Basa Máté (BSE) is pályára lép majd. A párosok versenyében a korábban junior EB-ötödik Szabó Nikolett-Jakab Liza (BLK) kettősért drukkolhatunk majd; a csapatok versenyében pedig a Magyar Póniklub Szövetség együttesében, Németh Blanka, Ács Kornélia, Bohácsi Melinda, Habsburg-Lothringen Károly, Hantos Orsolya és Gaál Mária Gréta mutatja majd be gyakorlatait.


A végleges nevezés augusztus 6-ával lezárult, így immár biztos, hogy 22 nemzet vonultatja föl, több mint száz sportolóját idén a Felnőtt Lovastorna Világbajnokságon. Három év kihagyás után 41 női, 25 férfi, 14 páros és 8 csapat öt kategóriában és küzd az aranyakért. Az eseményen a kategóriákon belüli versenyen kívül eldől az is, melyik nemzet a legeredményesebb, hiszen idén a Világbajnokságon megrendezik a Nations’ Team (Nemzetek Csapata) versenyt is, ahol nemzetenként két egyéni és egy csapat kűrt láthatunk majd.

A négynapos versenyen az Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália, Ausztria, Belgium, Csehország, Dánia, Finnország, Franciaország, Kolumbia, Németország, Nagy-Britannia, Olaszország, Hollandia, Norvégia, Lengyelország, Oroszország, Szlovákia, Spanyolország, Svédország, Svájc, Törökország és Magyarország vesznek részt legalább egy indulóval. Sajnos a verseny zárt kapus lesz, de otthonról élőben is lehet majd követni az eseményeket a verseny weboldalán, a http://budapestvaulting2021.com -on.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.