1. Zirci arborétum
A Zirci Arborétum Magyarország legmagasabban fekvő élőfa-gyűjteménye. A ciszterci apátság műemléki környezetében létesült park 400 méter tengerszint feletti magasságban található, 1951 óta védett természeti terület. Az arborétum minden évszakban gyönyörű, a sok fának köszönhetően azonban ősszel különösen szép látványt nyújt. A Ciszterci Apátság Arborétumában közel hatszáz fa-és cserjefajt gyűjtöttek össze, közülük sok a Bakonyban és a Cuha-völgyben is fellelhető. A betelepített hetven tűlevelű faj között van Magyarország legidősebb simafenyője, de túrázás közben találkozhatunk mókusokkal, sőt időnként őzekkel is.
2. Velencei-hegység
A Velencei-hegységben, azon belül is Pákozdon található a sokak által csak magyar Stonehenge-nek emlegetett ingókő. Az ingókövek óriási gránittömbök, amik absztrakt alakzatot formálva egyensúlyoznak egymáson. Ezeknek a különleges látványt nyújtó ingóköveknek a kialakulását számos legenda övezi. Vannak, akik úgy vélik, hogy egy korai civilizáció állította egymásra a köveket, mások szerint viszont természetes képződmények. A Velencei-hegység hazánk egyetlen gránit alapkőzetű hegysége, ami még a földtörténeti ókorban, 300 évvel ezelőtt alakult ki. Ez egy rövid, könnyű túra, ami gyerekekkel is könnyedén bejárható, és igazán kalandos. Ezen a túraútvonalon látványos még a Pogány-kő, a hatalmas Pandúr-kő, a Kocka és a pákozdi Bella-tó, de a Velencei-tó térsége is számos gyönyörű helyet tartogat. Ha ide tartotok, érdemes ellátogatni a Pákozdi Arborétumba, a pákozdi Miskahuszár szoborhoz, Sukoróra, vagy Velencére, de amíg jó idő van, erősen ajánlott egy Velencei-tó kerülő bringatúra is, így sportolva ismerheted meg a helyi nevezetességeket.
3. Szalajka-völgy
A Szalajka-völgy a Bükk lábánál, Szilvásváradnál található. A középhegységi jellegű völgy fő vízforrásában rengeteg sebes pisztráng él, így ha ide látogatunk, mindenképp érdemes megkóstolni a füstölt, sült pisztrángot egy helyi étteremben. A Szalajka-völgyben található a Szalajka-forrás, a Fátyol-vízesés, a Gloriett-tisztás, az istállóskői barlang és a Szilvásváradi Erdei Kisvasút, amely több mint 30 km hosszú. A völgy növényzetét nagyrészt gyertyánosok, tölgyesek és bükkösök teszik ki, így ha egy gyönyörű, őszi túrára vágyunk, irány a Szalajka-völgy!
4. Dobogókő
Dobogókő a Dunakanyar szívében található, nevét a Visegrádi-hegység legmagasabb csúcsáról kapta. Télen síközpontként is üzemel, a dobogókői kilátóból pedig országunk egyik legszebb panorámáját láthatjuk. Ha izgalmasabb terepre vágysz, ellátogathatsz a Rám-szakadékhoz, ahol láncokba kapaszkodva és létrákon mászva túrázhatunk, de felmászhatsz a Zsivány-sziklákhoz vagy a Prédikálószékhez is. Dobogókőn is áthalad az Országos Kéktúra, az ezoterikus nézetek szerint pedig ezen a környéken különleges energiák dolgoznak, és az ott lévők szervezetét feltölti energiákkal, ugyanis itt található a föld szívcsakrája. Egyesek szerint a sziklára téve hallhatjuk a föld szívverését. Így, ha különleges, spirtiuális élménnyel egybekötött kirándulásra vágysz, Dobogókő remek választás! Jó tanács: a Rám-szakadékhoz vezető túrát ne az őszi hosszú hétvégékre tervezd, ugyanis könnyedén kígyózó sorokba futhatsz a létráknál!
Visegrád
A Pilisben található a Spartacus-ösvény, amely elképesztő panorámával bír. A túraútvonal Pilisszentlászlótól Visegrád felé halad, és egészen az Apát-kúti-patak völgyéig visz. Ez a túra nem túl nehéz, kisgyerekkel is végigjárható, és a túra során bőven van miben gyönyörködni. Ez kis hazánk egyik leghíresebb kirándulóhelye, hála a friss levegőnek és a dunai panoráma szépségének. Az ösvény körtúra hossza 16 km, körülbelül négy óra alatt teljesíthető. Pilisszentlászlótól nem messze van egyébként a fentebb említett Rám-szakadék is, így egy-egy éjszakát megpihenve akár mindkét kirándulóhely bejárható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.