A Daily Star összegyűjtötte azokat a gyerekeket, akik bizony Mauglihoz hasonlóan egy ideig állatokkal éltek együtt. Nem is gondolnánk, milyen sok esetben kelt életre a Dzsungel könyve a való életben.
A farkasgyerekek
Az egyik leghíresebb történet Kamala és Amala nevéhez fűződik. A lányok mindössze nyolc illetve tizennyolc hónaposak voltak, amikor 1920-ban kimentették őket egy farkasbarlangból az indiai Midnapore-ban. Singh tiszteletes fedezte fel őket, majd a közeli árvaházba kerültek, ahol próbálták őket az emberi élethez szoktatni. A lányok sokáig „farkasszerű viselkedést" mutattak, állítólag négykézláb jártak, és néha megharaptak, megkarmoltak embereket. Bár mutatták a fejlődés jeleit, Amala egy évvel később meghalt, míg Kamala még kilenc évig élt, és megtanult két lábon járni.
A lány, aki majmokkal élt együtt
Marina Chapman négy éves volt, amikor a házuk hátsó kertjéből elrabolták, majd egy kolumbiai esőerdőben találta magát. A kislányt kapucinus majmok vették pártfogásukba, nekik köszönheti, hogy túlélte a veszélyektől hemzsegő dzsungelben eltöltött öt évet: megtanították neki, hogy egyen gyümölcsöket és dióféléket, hol talál édesvizet. Külön köszönetet mondott a legidősebb hím majomnak, aki megmentette az életét, amikor egy rothadt gyümölcs megmérgezte.
Majom nagypapa, egy fehér hajú, fogak nélküli lény, odalépett hozzám, egy patak felé kényszerített, és többször is a vízbe lökött. Amikor elengedett, köhögve feküdtem a parton, és a köhögés hányásba fajult. Alighogy végeztem, ismét a patak felé kezdett cipelni, ahol szomjasan ittam."
Marina évekig egy kivájt fán aludt, amikor is vadászok találtak rá, akik el akarták adni egy bordélyháznak. A lány megszökött, végül egy család fogadta örökbe Nagy-Britanniában.
A farkasfiú, aki sosem tanult meg beszélni
Kamalához és Amalához hasonlóan egy Shamdeo néven ismert fiút is farkasok neveltek Indiában. 1972-ben találtak rá egy erdőben, körülbelül négy éves korában. A kis Shamdeónak állítólag éles fogai és hosszú kampós körmei voltak, szeretett csirkékre vadászni és vért inni. Farkasokkal élt, és farkaskölykökkel játszott, amikor felfedezték. A fiú 13 évvel azután halt meg, hogy kimentették az erdőből, de ezalatt az idő alatt sem tanult meg beszélni. Halála előtt valamilyen jelnyelven kommunikált.
A lány, aki hat évig élt kutyákkal
Oxana Malayának nem volt könnyű gyerekkora, mivel édesapja masszív alkoholista volt. A kislány menekülésképpen bemászott egy kennelbe, ahol kutyákkal együtt élt mintegy hat évig. A lány négykézláb közlekedett, és még ugatott is, mint kutyabarátai. Miután 1991-ben elvitték a szociális szolgálathoz, sikerült alkalmazkodnia az emberi élethez. Már a 40. életévéhez közeledik, és egy ukrajnai farmon él, ahol segít az állatok gondozásában.
A fiú, akit nyolc évet élt egy csirkeólban
Sujit Kumart kegyetlen módon a családtagjai egy csirkeólba zárták a Fidzsi-szigeteken. A fiú nyolc évet töltött csirkék között, mire végül 1978-ban felfedezték és kimentették onnan. Innen egy idősek otthonába vitték, ahol 20 évet töltött, de agresszív viselkedése miatt nem igazán tudott beilleszkedni, gyakran még az ágyhoz is kötözték. A fiút végül Elisabeth Clayton mentette meg és egy árvaházva vitték, ahol megtanították járni, beszélni és enni. „Amikor etették, a földre szórta az ételt és onnan csipegette fel" – emlékezett vissza a színésznő a tragikus sorsú fiúra.
Az igazi Maugli
Karina Chikitova12 napot töltött egy farkasokkal és medvékkel teli szibériai erdőben, miután édesapját követte az erdőbe, majd eltévedt. A négyéves kislány erdei bogyókat evett, hogy életben maradjon. A család kutyája is vele tartott egy ideig, ő melegítette éjszakánként és ő szerzett végül segítséget is. Végül Karinát két hét után találták meg, sértetlenül. A most 11 éves kislány balettozik és arról álmodik, hogy egy nap a moszkvai Bolsoj Színházban táncol majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.