A felelősség azonban nem is olyan egyértelmű, mint ahogy azt az édesanya gondolja, állítja a Ripost által megérdezett szakember, Csalami János biztonságtechnikai szakértő.
„Riasztás esetén a járőr kivonul a helyszínre. Az ingatlanba, hacsak nem kapott kulcsot a tulajdonostól, nem tud bemenni. Ha betörésgyanús jelzés érkezik, az a feladata, hogy végignézze, van-e betörésre utaló nyom, esetleg elbújhatott-e valaki a ház körül. Ennek alapján készíti el a jegyzőkönyvet" -árulta el a szakember, aki szerint sok tényezőt kell figyelembe venni a felelősség megállapításakor, és egyáltalán nem olyan egyértelmű a kialakult helyzet, nem lehet azonnal kijelenteni, hogy a kiérkező alkalmazott hibát követett el.
„Nem tudni, milyen szerződése volt Bernátnak, illetve takarta-e a nyílászárókat függöny vagy redőny, ami akadályozta a helyzet felismerésében. Azt sem tudjuk, hogy a konkrét esetben milyen jellegű riasztás érkezett, fel volt-e szerelve a riasztó füst-, hő- vagy szén-monoxid érzékelővel, vagy csak a mozgásérzékelő jelzett be" - árulta el Csalami János, hozzátéve, hogy mindenkinek, aki riasztórendszert szeretne az otthonába, javasolja a fenti berendezések beszerzését annak érdekében, hogy a biztonsági központban lássák: adott esetben milyen típusú érzékelőről érkezik a jelzés, "és akkor már rögtön lehet a szerződésben megadott értesítendő személyeknek is szólni".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.