A befőzésről szóló csoportok kommentszekcióiban a háziasszonyok egy része úgy véli, ha jódozott sót használunk, felforr a savanyúság, és ki is lehet dobni az egészet. A másik tábor pedig azt állítja, jódozott só nélkül nem is lehet befőzni a csemegeuborkát és a többi savanyúságot, sőt azzal lesz tökéletes.
Persze a savanyúságunk számos ok miatt megromolhat, és a vizsgálatok szerint általában nem a só a hibás. Az Amerikai Egyesült Államok Földművelésügyi Minisztériuma 2015-ben kiadott egy útmutatót a befőzésről, és ebben azt is részletezték, hogy milyen szerepe van a sónak.
Az útmutató szerint az ecetes lében eltett savanyúságok esetében a sónak nem a tartósításban, hanem az ízesítésben van döntő szerepe, hiszen ezeknél az ecet végzi el ezt a feladat javát, feltéve, hogy elegendő mennyiséget használunk
- írja a Ripost.
Az útmutatóban arról is olvasni, hogy a fermentálásnál mindenképpen tiszta sót használjunk, ugyanis ott a zöldségek héján található jótékony baktériumok végzik a savanyítást, és a finomított, adalékanyaggal kezelt sók ezt a folyamatot lelassíthatják, akár le is állíthatják.
A tejsavas erjesztéssel készült ételek jótékony hatásait ma már kutatási eredmények bizonyítják, tehát a a fermentált ételek fogyasztásával sokat tehetünk az egészségünkért. Különösen hasznosak, ha étkezés után rendszeresen ég a gyomrod, emésztési zavaraid vannak, puffadás, hasmenés, székrekedés gyötör vagy betegség és gyógyszerszedés miatt felborult a bélflórád egyensúlya.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.