Vannak olyan szerencsés emberek a világon, akiknek a feje amint párnát ér, már alszanak is. De többen vannak, akik miután lefeküdtek, még hosszú percekig, sőt órákig várják sikertelenül, hogy álom jöjjön a szemükre. Ilyenkor az óra gyakori nézegetése mellett számolgatják, ha sikerülne elaludni, még mennyi idejük maradna, mielőtt megszólal az ébresztő.
Dr. Biquan Luo egy intelligens alvómaszkokat gyártó vállalat vezetője a New York Postnak elmondta, hogyan segíthetjük az egészséges cirkadián ritmus fenntartását, és megosztott néhány okot és gyógymódot is az éjszakai felébredések ellen.
A szakember elmondta, hogy az alvászavarok gyakori oka a stressz és a szorongás, a kényelmetlen ágy vagy a fájdalom, valamint a környezeti hatások, például a zaj, a mozgás vagy a túl meleg vagy túl hideg szobahőmérséklet.
Az olyan alvási zavarok, mint az alvási apnoe vagy a nyugtalan láb szindróma, éjszakai ébredést is okozhatnak.
Ha az éjszaka közepén felébredsz, a legjobb, ha először ágyban maradsz. Próbálj meg ellazulni, és figyeld meg, hogy sikerül-e újra elaludni
Ha a szervezetünk belső órája és a tervezett lefekvési és alvási idő nincs szinkronban, akkor nehezebb az elalvás és gyakoribb az ébredés. A cirkadián ritmusunk döntő szerepet játszik az elalvásban és az alvás fenntartásában is. Ha a cirkadián ritmus felborul, az alvászavar garantált, ezért érdemes foglalkozni annak beállításával, melyre számos módszer létezik, kötük az időzített fény használata, vagy az, hogy minden nap ugyanabban az időben fekszel le és kelsz fel, az edzésidő módosítása, váltogatása, a reggeli mérsékelt koffeinfogyasztás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.