Nagy a harc a győzelemért
Tulajdonképpen mégis remek az élet, hisz a Teremtő a tél után tavaszt, nyarat, majd csodás őszt alkotott meg. Elérkezett az igazi érzékek évszaka, az elmúlás ideje. Íz- és illatkavalkád tűnik fel mindenhol, tök, körte, szőlő, alma, dió – gyümölcsök garmada, bor, bogyók, nedűk, hulló levelek.
Szeptember 23-án hivatalosan is vége a nyárnak, a Nap a Mérleg jegyébe lép, megéljük az őszi napéjegyenlőséget, a fény helyett egyre inkább az árnyék és a sötét veszi át a teret. A növények télre való felkészülésének látványos jele az őszi lombszíneződés. Pompás színkavalkád, széles ízrepertoár, érzékeket megmozgató illatok ölelik körbe mindennapjainkat. Ennél szebbet nem is kívánhatnánk az előtt, hogy visszavonulunk a téli hónapokra, amikor elmenekülünk a szürkeség elől meleg fészkeinkbe. Így készít fel minket a természet a hideg napok látszólagos egyhangúságára. Ezek a remek ingerek összegyűlnek bennünk, erőt adnak, energiatartalékokat képeznek, és kitartásra sarkallnak. A sárga és a piros ezernyi árnyalata feltüzeli érzékeinket. A mézédes gyümölcsök, a különleges avarillat, a kertünk és a nyilvános terek látványos átalakulása sok mindent eszünkbe juttathat. Emlékezetünk telítődik a természet csodás látványával, lesz mire emlékeznünk karácsonykor, majd a tavasz első jeleit várva.
Az őszi napéjegyenlőség a földanya ünnepe, egyben a megnyugvásé. A másik neve Modron, a termékeny, walesi földanya, a fiatalság kelta istenének, Mabon édesanyjának a tiszteletére. Mabon a vadászat istene is, aki felügyeli a szerelmet és a termékenységet.
A kelták az őszi napéjegyenlőséget Mabonról nevezték el. Betakarították az utolsó termést is, majd hálát adtak ezért a Földnek. Máglyákat gyújtottak, mézsört ittak, oltárokat emeltek, terméseket, gyümölcsöket, virágokat, kenyeret helyeztek rájuk, s így ünnepeltek. Ősi szokás szerint elégették egy férfi bábuját a szántóföldön. Ez a szokás nem emberáldozat eredetű, hanem a gabonaisten testének rituális megsemmisítése.
Könnyű szertartások erre az időszakra:
- Csoportos meditációk mezőkön, erdőkben.
- Séta és ima a természetben.
- Levelek, magok, bogyók gyűjtése, otthonaink díszítéséhez, varázsláshoz.
- Tűzgyújtás, rossz szokásaink elengedése az égbe.
Falevél-varázslat
A hagyomány szerint halott levelet bevinni a házba balszerencsét jelent. Nem igaz ez azonban a szél által az ablakon vagy a kitárt ajtón át befújt levelekre, ez esetben ugyanis különös szerencse éri majd az otthonod. Nem mindegy azonban, hogy milyen színű falevél érkezik hozzád.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.