Az emberi szervezetben élő mikroorganizmusok jelentőségét az elmúlt tizenöt évben fedezte fel a tudomány a génszekvenálás módszerének köszönhetően. Bennünk és rajtunk élnek, életközösséget alkotnak velünk. Nem is akármilyen mennyiségben:
számuk 1.3-szerese a saját sejteink számának, illetve génjeiknek száma 150-szerese az ember génjeinek!
Az emberben élő mikroorganizmusok központja a bélrendszerben, azon belül is a vastagbélben van, közismertebb nevén ez a bélflóra.
A tudósok rájöttek, hogy a bélflóra állapotától függ az emberek betegségeinek 90%-a,
és óriási szerepe van a betegségek kezelésében és a megelőzésben egyaránt. Köztudott, hogy az elhízás, a cukorbetegség, az IBS és az immunrendszerünk állapota direkt összefüggésben van a belekben élő mikroorganizmusokkal, ami nem meglepő, hiszen ezek a betegségek az emésztőrendszerhez kapcsolódnak.
De ki gondolná, hogy a bélflóra az idegrendszerünk állapotát is meghatározza?
A hosszútávú megfigyeléses vizsgálatokban azt észlelték a kutatók, hogy a szociális visszahúzódás és levertség mértéke is összefügg a bélflóra összetételével, valamint sokszínűségük csökkenése a beszédkészség csökkenését okozza. A legújabb kutatások egyértelmű összefüggést találtak a depresszió és az autizmus gyógyításával kapcsolatban is.
Mégiscsak a mi testünk, vegyük a kezünkbe az irányítást!
Ahhoz viszont, hogy a jó baktériumok megfelelő mennyiségű tápanyagot kapjanak, napi 30 g rostot kell fogyasztanunk,
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.