A koronavírus új mutációja, ami az omikron nevet kapta, azért aggasztja a tudósokat, mivel jóval gyorsabban fertőz, mint a vírus bármelyik, eddig ismert variánsa. A Dél-afrikai Köztársaságban kimutatott változat mára a világ számos országában felütötte a fejét, köztük Kelet-Európában is.
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa megerősítette az eddigi információkat: az omikron valóban sokkal gyorsabban terjed emberről emberre, mint a korábbi variánsok. A doktor emellett kitért arra, milyen tünetekből gyanakodhatunk arra, hogy az új mutáció fertőzött meg minket.
Az omikron nem jár köhögéssel, légszomjjal, sem pedig ízérzésvesztéssel, ugyanakkor izületi fájdalmakat, gyengeséget, szapora szívverést és fejfájást tapasztalhatunk.
A koronavírus új változata eddig egyetlen esetben sem okozott súlyos megbetegedést, a riadalmat inkább az okozza a tudományos körökben, hogy míg a delta mindössze 8 mutációt hordoz, addig az omikron az eredeti törzshöz képest közel 50-et, melyekből 32 a vírus által az emberi sejtekbe jutáshoz használt tüskefehérjét érinti – számolt be róla a Bors.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.