Többször megváltoztatta végrendeletét Pécsi Ildikó

Fotó: Hámori Zsófia/Life.hu -
Pécsi Ildikó titkos végrendelet
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Mindenkit megrázott a szomorú hír, amikor szombaton kiderült, hogy a Kossuth- és Jászai-díjas színművésznő, Pécsi Ildikó örökre lehunyta a szemét.

Pécsi Ildikó szombat hajnalban távozott az élők sorából, gödöllői otthonában tért örök nyugovóra.

Egyelőre nem tudni, hogy mi áll a végrendeletében és ki örökli majd a vagyonát. Annyi biztos, hogy az elmúlt években több alkalommal is változtatott rajta.

Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésznő, rendező, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja Forrás: TV2

"Öt éve gyakran szóba került közöttünk, hogy végrendeletet írt Ildikó, sőt többször meg is változtatta azt" - mondta a Blikknek L. Péterfi Csaba, a művésznő fogadott fia.

Csaba állítása szerint, ő külön kérte, hogy ne szerepeljen a végrendeletben.

"Én sokkal többet kaptam tőle az elmúlt húsz évben, amit nem lehet anyagi javakban mérni. Kifejezett kérésemre, remélem semmilyen szinten nem is vagyok megemlítve a végakaratban. Úgy gondolom, hogy az örökség a családtagokat, az első számú leszármazottat, a vérszerinti fiát, Szűcs Csabát illeti meg. Rengeteget beszélt nekem Ildikó a végakaratáról, azt is elárulta, hogy kinek mit szeretett volna adni. Folyamatosan változtatta az iratban foglaltakat az elmúlt öt évben, ám a végakarata tartalmáról nem nyilatkozhatok" - mondta a művésznő bizalmasa.

Az elhunyt házaspár ügyvédje, Dr. Magyar György is felszólalt a haláleseti rendelkezéssel kapcsolatban.

"Amennyiben nincs az elhunytnak végrendelete, a törvényes öröklés rendje szerint minden ingó és ingatlan vagyona az egyenesági leszármazottját illeti meg. Mivel itt a házastárs néhány hónappal korábban meghalt, haláleseti rendelkezés nélkül kizárólag Pécsi Ildikó egyetlen fia örökölt volna.

Általánosságban a köteles részből csak akkor hagyható ki az egyenesági leszármazott, ha az érdemtelensége bizonyítható, vagy az örökhagyó már életében odaadta a neki járó részt. A végrendelkező bárkit megjelölhet örökösként, például unokát, ápolót, munkatársát, akár a takarítónőjét, vagy más hozzátartozót, barátot is. A hagyatéki eljárás első lépésében számba veszik az elhunyt javait, ingó és ingatlan vagyonát, bankszámláit, ami szétosztásra kerülhet. A végrendelet tartalmát ezek után az iratban megjelölt örökösökkel a hagyatéki eljárást végző közjegyző ismerteti" - mondta a lapnak az ügyvéd.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.