Dan Buettner 8 életmódbeli szokást sorol fel, amelynek bevezetésével és gyakorlásával boldogabbak, egészségesebbek, valamint hosszabb életűek lehetünk.
A rossz vagy nem megfelelő alvás ingerlékenységet és stresszt okozhat, míg az egészséges alvás javíthatja a lelki jólétet
Dan azt tanácsolja, hogy reggeli álljon növényekből, tartózkodjunk a hústól és a tejtermékektől. Utóbbiak elnehezítenek bennünket, míg a zöldségek és gyümölcsök energiával töltenek fel.
Dan Buettner a világ leghosszabb életű embereinek tanulmányozásával jutott arra a következtetésre, hogy mik azok az élelmiszerek, amiket teljesen el kellene hagynunk, hogy elkerüljünk betegségeket és minél tovább éljünk. Ő alkotta meg a kék zónák kifejezést – erről itt írtunk bővebben – , amelyben a világ öt olyan pontjáról ír, ahol a lakosok nagy része megéri a 100 éves kort. Miután tanulmányozta Okinawa, Szardínia, Nicoya, Ikaria és Loma Linda népességét, levonta a konzekvenciákat, amelyeket meg is osztott.
Dan szerint a mindennapi szocializáció kulcsfontosságú a boldogsághoz. Bármennyire is elfoglaltak vagyunk, ne hanyagoljuk el a barátainkat, szeretteinket. Kutatások szerint a magány nem csak negatív irányba befolyásolja a hangulatot, de az egészséget is károsíthatja, növelve a demencia, a szívroham és a szélütés kockázatát.
Statisztikailag kimutatható, hogy az önkéntesek boldogabbak, mint a nem önkéntesek
Korábbi kutatások kimutatták, hogy a 30 percnél rövidebb szunyókálások koncentráltabbá, produktívabbá és kreatívabbá tesznek.
A heti 35 óránál kevesebbet dolgozó emberek boldogabbak – vélekedik Buettner, és hozzátette, ez nyilván csak akkor igaz, ha így is megfelelő jövedelemhez jutnak.
Dan úgy véli, mindegy, miben hiszünk, milyen valláshoz vagy felekezethez tartozunk, de a vallásukat gyakorló emberek nagyobb valószínűséggel írták le magukat „nagyon boldognak", mint kevésbé vallásos társaik.
Dan úgy véli, nem fontos teljesen elhagyni a közösségi média használatát, de jó, ha azt napi 30 percre korlátozzuk. A gyerekek képernyő előtt töltött idejére vonatkozó kutatások azt mutatták, hogy a tévé, a videojátékok és közösségi média előtt eltöltött idő növeli a mentális problémák esélyét a három és hat év közötti gyermekeknél – írja a The Sun.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.