Vannak olyan országok, ahol a nőknek a menstruációs szabadságot törvény biztosítja. Japánban például ezt már több mint 60 éve törvénybe iktatták. E szerint, ha egy nő olyan munkahelyen dolgozik, ahol a munkavégzés a görcsöket felerősítheti, akkor élhet a fizikai távollét lehetőségével. A törvény annak idején a női emancipáció egyik sarokkövének számított Japánban, azt szimbolizálta, hogy a nőknek joguk van nyíltan beszélni a testükről.
De jár a menstruációs szabadság Tajvanon, Dél-Koreában és Indonéziában is. Tajvanon évi három napot vehetnek ki a nők menstruációs szabadság címén. Ekkor a bérük 50 százalékát kapják.
Indonéziában havi két nap jár, és ott is elsősorban a kemény fizikai munkát végző nőkre való tekintettel alkották meg a jogszabályt. Sok cég azonban figyelmen kívül hagyja, vagy csak megalázó körülmények között engedi, hogy a nők éljenek a lehetőséggel, például tárgyi bizonyítékot kell felmutatniuk.
Hazánkban nem merült fel a menstruációs szabadság lehetősége. Dr. Bánhidy Ferenc professzor, a Semmelweis Egyetem II. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatóhelyettese az Origónak így nyilatkozott: „A menstruáció élettani folyamat, és legtöbb nőnél nem jelent olyan állapotot, ami a munkakihagyást indokolná. A szakember szerint a sportolóknál sem mutatták ki, hogy menstruáció idején csökkenne a teljesítményük."
A teljes cikket IDE kattintva tudjátok elolvasni!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.