Nem kell hozzá mást tenni, mint sorban feltenni 36 személyes kérdést (a kérdések a cikk végén megtalálhatók), majd 4 percen át egymást szemébe nézni. Ha ez a felfedezés valóban működik, akkor alapjaiban kérdőjelezi meg a szerelem kialakulásáról szóló tudományos ismereteket.
A kérdésekre Mandy Len Carton hívta fel a figyelmet a New York Times magazinban “Ha szerelmes akarsz lenni valakibe, tedd ezt” címmel. Az amerikai írónő, Mandy elmeséli, hogyan találta magát éjfélkor egy hídon, egy férfi szemébe nézne pontosan négy percen át, miután saját magán is kipróbálta a technikát, amiről korábban olvasott egy cikkben.
Egy bizonyos Arthur Aron nevű szociálpszichológus ugyanis sikeresen váltott ki szerelmet idegenek között egy laboratóriumi kísérletben. Az újságírónő gondolt egyet és amikor összefutott volt egyetemi évfolyamtársával, érdekességként elmesélte neki a módszert – és ki is próbálták egymáson.
Az eredeti kísérletben véletlenszerűen kiválasztott, heteroszexuális férfiak és nők vettek részt, akik nem ismerték egymást. A kísérlet több részből állt és bonyolult kérdőíves méréseket is tartalmazott, a lényege azonban két feladat volt: a kísérleti személyek beléptek a laborba, leültek az asztalhoz egymással szemben és sorban feltették egymásnak a 36 kérdést, majd a második részben 4 percen át egymás szemébe néztek. A kísérlet legérdekesebb eredménye, hogy nemcsak sikeresen növelte “a személyközi intimitás mértéket”, de a résztvevők közül egy pár hat hónappal később össze is házasodott – és az egész laboratóriumot meghívták az esküvőre.
Az amerikai írónő éppen egy bárban ült a majdnem ismeretlen évfolyamtárssal, amikor úgy döntött, kipróbálja a módszert. Megkereste a mobilján a Google segítségével az eredeti tudományos tanulmányt és egymásnak adogatva a telefont az elkövetkező két órában sorra feltették egymásnak a kérdéseket. Észre sem vették és hamarosan olyan intimitási szintre jutottak, amelyhez csak hónapok elteltével szoktak elérkezni a párok.
A teljesség kedvéért a kísérlet második részét is elvégezték, amiben egymás szemébe kell nézni, de mivel túl zsúfolt volt már a bár, ezért inkább kisétáltak a közeli hídra, beállították a telefon stopperét négy percre és belefogtak a kísérletbe.
Mandy beszámol róla, hogy először nagyon kényelmetlenül érezte magát és szinte lélegezni is alig tudott, amikor a férfi szemébe nézett, de a stopper csörgésével valahogy mégis furcsa érzései lettek – mintha elvesztett volna valamit, amikor le kellett vennie szemét a partneréről. Valahogy másként kezdte látni az estét is, mint előtte, kicsit szürreális és mesés fényben.
Mandy végül bevallja, hogy a kósza ötlettől vezérelt, játékos kísérlet után valóban egymásba szerettek és éjjel-nappal együtt élvezték azt a közelséget, amit a kísérlet két röpke óra alatt létrehozott.
Végül itt következik a 36 kérdés, amiről Mandy cikke szól és ami az eredeti kísérletben is megtalálható. Próbáljátok ki, várjuk a beszámolókat!
Ezek a kérdések hozzák meg a varázslatot
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.