Igen, létezik olyan, hogy zajbetegség

Forrás: Thinkstock -
szívderítő
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A Magyarországon élők közel egynegyede van kitéve a szervezetre káros környezeti zajszintnek, de a lakosok nagy része szenved a forgalom vagy akár egy építkezés zajától. Dr. Cseh Károly, a Semmelweis Egyetem Népegészségtani Intézetének igazgatója a zaj egészségkárosító hatásaira hívja fel a figyelmet.

Alvászavart, gyomor- és szívpanaszokat, magas vérnyomást és más egészségkárosodást is okozhat a folyamatos környezeti zajterhelés. Köztudott, hogy ha az alvás nem zavartalan, az hosszú távon súlyos egészségügyi problémák kialakulásához vezethet.

Forrás: Thinkstock

A professzor szerint megsínyli a szervezet, ha valamilyen környezeti zajnak (legyen az közúti, légi és vasúti közlekedés, szabadidős tevékenység, építkezés vagy akár egyéb ipari tevékenység) rendszeresen ki van téve.

Számtalan egészségkárosító hatást kiválthat:

Bosszúságérzést, alvászavart, fáradtságot, koncentrálási nehézséget, figyelemzavart, nappali álmosságot, rossz iskolai, munkahelyi, szociális teljesítőképességet. Előfordulhat ingerlékenység, fejfájás, gyomor- és bélrendszeri panaszok, valamint a koncentráció csökkenése miatt a baleseti kockázat is növekszik akár az utcán, akár a munkahelyen. Emellett gyakrabban fordulhat elő vérnyomás- és (kardiovaszkuláris) szívbetegség, metabolikus szindróma vagy a 2-es típusú cukorbetegség. A környezeti zaj elviselésére pedig sokan több altatót vagy más gyógyszert szednek, ami szintén károsítja a szervezetet.

Hogy milyen kezelést javasolt, miképpen mehetsz elébe a dolgoknak, és hogyan védheted meg az egészségedet, kiderül a Szívderítő.hu cikkéből.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.