A gyermekkori bántalmazás után a test is örökre beteg marad
![](https://cdn.life.hu/2023/12/1NOEC5zjuK7smUNu45rDGX-a7ghj4xFFSiE2BIFy2LE/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2UwNGQ3N2I3NDA2YjRmZWU4OTdkYjM4MTNlNjBhOWEx.jpg)
Azoknak a személyeknek, akik gyermekkorukban többszörös traumát éltek meg, például erőszaknak voltak kitéve, elhanyagolták őket, vagy diszfunkcionális családban nőttek fel, fiatal felnőtt korukban szignifikánsan magasabb a szisztolés vérnyomásuk azokhoz a személyekhez képest, akik ilyen traumák nélkül nőttek fel – derül ki a Szívderítő.hu cikkéből.
Megdöbbentő összefüggés:
A gyermekkori traumatikus események és a fiatalfelnőtt-kori magas vérnyomás közti összefüggés még az után is fennáll, hogy javul a társadalmi-gazdasági helyzet, megszűnik a droghasználat, a dohányzás, illetve javulnak egyéb egészségügyi vagy viselkedési jellemzők – olvasható a Medscape cikkében."A gyermekkori csapások megélése erősebben növeli a korai életkorban kialakuló magas vérnyomás kockázatát, mint ahogy azt eddig gondoltuk vagy vártuk" – jelentette ki dr. Shaoyong Su (Georgia Regents University) és kutatócsoportja. "A gyermekkori traumákat megélő fiatal felnőttek vizsgálata és a korai beavatkozás fontos irány lehet a későbbi életkorban kialakuló szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatának csökkentésében."
Hogy pontosan miként zajlott a vizsgálat, kik szerepeltek benne, és mi a megoldás, kiderül a Szívderítő.hu-n.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.