1. Diéta mellé
Ha nem alszol eleget, az éhségérzetet szabályozó hormon (ghrelin) aktivizálja magát, ezáltal többször és többet akarsz majd enni a nap folyamán. Ha alaposan kialszod magad, a testsúlyodat is könnyebben őrizheted meg, így egy lépéssel közelebb kerülsz az álomalakhoz.
2. Gyönyörű tekintet
A szem alatti karikákra és táskákra köztudottan jó az alvás, ráadásul a szemet is csillogóbbá varázsolja.
3. Kisimít
A hidratálók és ránctalanító krémek nem érnek sokat, ha mellette alig fordítasz időt a pihenésre. Bizonyára te is tapasztaltad már a különbséget aközött amikor egy átmulatott éjszaka után vízhiányos, fakó az arcbőröd és amikor egy kiadós alvást követően kisimult arccal ébredsz.
4. Jobban koncentrálsz tőle
Az alvás során az agy regenerálódik, a kialvatlanság többek között rosszabb reakcióidőt és koncentrációzavart is okoz. Kipihenve sokkal proaktívabb leszel a munkádban és a magánéletedben is. Ha hosszú távon kialvatlan állapotban vezetsz, négyszer nagyobb az esélye annak, hogy balesetet szenvedsz.
5. Nem leszel beteg
Az alvás az immunrendszered egyik legjobb támogatója! Minél többet alszol, annál kevésbé hatnak majd rád a kórokozók és a betegségek.
+1Kevesebb készenlét
Kutatások szerint a kevés alvás magas vérnyomást is eredményezhet és a szívroham esélyét is megnöveli. Ha nem alszol eleget a testedben lévő stresszhormonok (főleg a kortizol) szintje megemelkedik, ez pedig belső szerveidet állandó készenléti állapotban tartja, és jobban megdolgoztatja – főleg a szívedet.
Egy kutatás során egereken vizsgálták a hosszantartó alváshiány következményeit. Az eredmények alapján először találtak bizonyítékot arra, hogy a kevés alvás az agysejtek 25 százaléknak elhalásához vezet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.