Így oldd meg otthon a bőrproblémákat!
A leggyakoribb bababetegségségek közé tartozik a pelenkakiütés. A legjobb, ha megelőzzük, gyakori pelenkacserével. A baba bőrét mindig tartsuk szárazon és tisztán. A pelenka alatti részekre különösen figyelni kell, mert a fertőzések és kiütések ott alakulnak ki a legkönnyebben. A nedves bőr jobban ki van téve a pelenkakiütés veszélyének, minden esetben töröld szárazra a popsit és környékét. Gyakran cserélj pelenkát, és olyat válassz, ami minél több nedvességet képes felszívni. Ha már megtörtént a baj, és jelentkezett a kiütés, kezeld kamillateával. A kamilla gyulladáscsökkentő hatása enyhíti a fájdalmat. Tegyél egy evőkanál szárított kamillát egy tál forró vízbe, és hagyd kihűlni a kész folyadékot, majd mosd le a baba popsiját vele.
Ha 3 napon belül nem lesz jobb a helyzet, akkor nem tudod elkerülni a gyerekorvost, sajnos muszáj lesz meglátogatnotok.
A baba fejbőrén előfordul, hogy sárgás vagy barnás lerakódást veszel észre. Szerencsére ez nem fáj a kicsinek, de nem túl szép látvány. Otthon könnyen tudod kezelni, természetes olajokkal. Dörzsöld be a baba fejét olíva- vagy mandulaolajjal, hagyd hatni pár óráig, majd puha kefével távolítsd el a foltokat. Ha ezzel megvagy, mosd le langyos vízzel az olajat!
Nádai Anikó kisfia besárgult
Néhány nappal születése után Nádai Anikó kisfia, Patrik besárgult. Ilyen esetben ne próbálkozz házi praktikákkal, irány a gyermekorvos, aki segít abban, hogy minél hamarabb meggyógyuljon a kicsi.Kerüld el a szájproblémát!
A babáknál sajnos gyakran előfordul a szájpenész. Mivel az immunrendszerük még nem elég fejlett, könnyen kialakul náluk ez az igencsak fájdalmas betegség.
Próbáld ki a körömvirágot! Kiváló fertőtlenítő és gombaölő szer a körömvirág, ami tea formájában könnyen rákenhető a kialakult szájpenészre. Két kanál körömviráglevelet tegyél egy csésze forró vízbe, és hagyd tíz percig állni. Ezután szűrd le, és kezeld vele a baba száját!
Mennyi vitamint kapjon a gyerek?
A szervezet működésére nagy hatással vannak a vitaminok. A gyerekek fejlődésében, növekedésben még inkább fontos szerepet játszanak. De mégis mennyire van szükségük? Segítünk!Védekezz a vírusok ellen!
Ahogy a gyerekek elkezdenek közösségbe járni (pl. bölcsődébe, óvodába) támadnak a vírusok, baktériumok. Ahhoz, hogy minél kevesebbszer kelljen orvoshoz menni, fontos, hogy a gyerkőc vitamindúsan táplálkozzon. A sok gyümölcs és zöldség elengedhetetlen.
Szerettesd meg vele az idénygyümölcsöket, és desszertnek készíts neki gyümölcssalátát, amikor csak lehet.
A csipkebogyó, a spenót, a grapefruit, a gyömbér és a búzacsíra mind olyan ételek, amelyek segítenek megóvni a szervezetet a betegségektől.
Ha rendszeresen mozog, sportol a gyerek, főként szabad levegőn, immunrendszere sokkal ellenállóbb lesz, és könnyebben megússzátok a dokit.
Támogatott tartalom.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.