Minden, amit a hüvelyszűkítésről tudni akartál

Forrás: Origo -
műtét orvos hüvelyszűkítés fájdalom
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A hüvely izomzatának elernyedése olyan komoly tünetekhez vezethet, mint a hüvely kitágulása, vagy az akaratlan vizeletcsepegés, azaz inkontinencia kialakulása. Ezek a kellemetlenségek kihatnak az érintett nők mindennapjaira, rontják az életminőséget és a szexuális örömök megélését. A lézeres hüvelyszűkítés megoldást jelenthet ezekre a problémákra, a fájdalomtól pedig egyáltalán nem kell tartani – hívja fel a figyelmet dr. Pácsa Szilvia nőgyógyász szakorvos.

A hüvely az idő előrehaladtával, illetve a hüvelyi szülést követően is veszít rugalmasságából. A kialakuló tág hüvely, az inkontinencia és az egyéb kismedencei panaszokra jó megoldás lehet a lézeres hüvelyszűkítés.

„A hüvelyszűkítés többféle problémát képes orvosolni, korosztályonként más tünetekkel, más tapasztalatokkal érkeznek páciensek. A 40 év alatti nők főként azért döntenek a beavatkozás mellett, mert szexualitásuk sérülését, gyengülését tapasztalják, és szeretnének újra intenzív örömöt lelni a szexuális együttlétekben. A 40 és 50 év közti korosztály jelentős részénél már megjelennek az inkontinens jelek, az akaratlan vizeletvesztések, a hüvelyszárazsággal együtt járó panaszok. A 60 év felettiek körében elsődleges panasz a hüvelyszárazság következtében fellépő kényelmetlen, csípő, viszkető érzés, valamint a a kismedencei szervek süllyedésének, előre esésének súlyosbodása. A hüvely lézeres kezelése, szűkítése megoldást nyújt mindezekre a problémákra" – mondja a szakorvos.

Ha lézeres beavatkozásról beszélünk, mindig felmerül a kérdés, hogy vajon mennyire fájhat, de a doktor megnyugtat mindenkit, egyáltalán nincs szó elviselhetetlen érzésről.

Minden, amit a hüvelyszűkítésről tudni akartál Forrás: Origo


„Ez a jelenlegi leghatékonyabb nem-sebészi és nem-gyógyszeres módszer, ami segíthet a hüvelytágulás és a vizeletcsepegés kezelésében, miközben nem érez különösebb fájdalmat a páciens. A kezelés alatt a beteg a vizsgálóasztalon fekszik, és egy húszperces nyugodt lazítás közben, szinte teljesen fájdalommentesen megtörténik az a kezelés, amit aztán két hét múlva másodszor, esetleg harmadszor is meg kell ismételni. Az első pozitív változásokat már a kezelés utáni napon érzi az ember, de a végső hatás az utolsó kezelést követő egy hónap során alakul ki."

A lézeres kezeléstől megújul a kollagén-rendszer, megfiatalodik a kötőszövet, ezáltal pedig újra feszes és rugalmas lesz a hüvely szerkezete. „A beavatkozás hosszú időre, egy, vagy akár több évre is panaszmentessé tesz, ez a szervezet egyéni tulajdonságaitól függ. Mint bármilyen más kozmetikai beavatkozásnál, itt is igaz, hogy bizonyos időközönként szükséges megismételni, hogy panaszmentesen, fiatalosan és energikusan folytathassuk az életet."

(Belvárosi Orvosi Centrum, purecom)



Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.